شما اینجا هستید
آخرین اخبار » رشد ۱۲ درصدی تجارت ایران و ترکیه

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز، آمارهای منتشر شده توسط اداره آمار ترکیه نشان می‌دهد مبادلات تجاری ایران با این کشور در چهار ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل به یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری ایران و ترکیه در چهار ماهه نخست سال ۲۰۲۳ میلادی بالغ بر یک میلیارد و ۷۲۰ میلیون دلار اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش صادرات ترکیه به ایران در ماه‌های ژانویه تا آوریل ۲۰۲۴ (۱۱ دی ۱۴۰۲ تا ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۳)‌ با رشد ۱۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به یک میلیارد و ۵۰ میلیون دلار رسیده است. ترکیه در ماه‌های ژانویه تا آوریل سال قبل ۹۰۰ میلیون دلار کالا به ایران صادر کرده بود.

اما واردات ترکیه از ایران در چهار ماهه نخست ۲۰۲۴ کاهش ۱۴ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته و از ۸۲۰ میلیون دلار در چهار ماهه نخست ۲۰۲۳ به ۷۰۰ میلیون دلار درمدت مشابه امسال رسیده است.

بر اساس این گزارش ترکیه در چهارمین ماه سال جاری میلادی ۲۳۶ میلیون دلار کالا به ایران صادر و ۱۵۰ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است. صادرات ترکیه به ایران در این ماه نسبت به آوریل سال قبل رشد ۱۸ درصدی و واردات ازایران رشد ۵ درصدی داشته است.

مبادلات دو کشور در ماه آوریل سال جاری میلادی با رشد ۱۲ درصدی نسبت به ماه مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۸۶ میلیون دلار رسیده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات