دسته: اقتصاد پسا کرونا
وزیر ارتباطات:‌ رفع موانع اقتصاد دیجیتال را با همه ظرفیت‌ها دنبال می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهلمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با اشاره به بندهای قانونی پیش بینی شده در قانون برنامه هفتم برای توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: باید با همه ظرفیت برای رفع موانع اقتصاد دیجیتال تلاش کنیم.

چرا اینفلوئنسرها و بلاگرها مالیات نمی دهند؟

جمعیت نیم میلیونی اینفلوئنسرها و بلاگرها که فقط ۱۳۱ نفر از آنها درآمدشان به بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد موظف به پرداخت فقط ۱۷ میلیارد تومان مالیات شده‌اند که از پرداخت این مبلغ ناچیز هم شانه خالی کردند.

احراز هویت کاربران لازمه فضای مجازی امن، پایدار و سالم است

بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مرکز ملی فضای مجازی، دستگاه‌های اجرایی، کسب و کارها و سکوهای فضای مجازی باید متناسب با سوءاستفاده‌های انجام شده از شماره‌های غیرقانونی، نسبت به محدودسازی ارایه خدمات اقدام کرده و سطح احراز هویت کاربران را ارتقا دهند.

راه‌اندازی نظام اپراتورهای هوشمندسازی در کشور تا یک سال آینده

رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناری اطلاعات ایران از راه‌اندازی نظام اپراتورهای هوشمندسازی در کشور تا یک سال آینده خبر داد.

دلیل رغبت جوانان به کسب و کارهای اینترنتی

یک فعال حوزه کار با بیان اینکه جوانان به کسب و کارهای اینترنتی رغبت بیشتری نشان می‌دهند،گفت: امروز بسیاری از افراد تحصیلکرده و جویای کار در بستر فضای مجازی فعالیت‌ می‌کنند و به دنبال ایجاد مشاغل اینترنتی زودبازده و درآمدزا هستند.

سیگنال مغزی و ارزیابی موفقیت روش بازاریابی

بازاریابی صحیح و اصولی با مدد گرفتن از آخرین فناوری‌های موجود، نقش بسیار مهمی در توسعه بازار محصولات و رشد اقتصادی جوامع دارد. محققان در یک مطالعه جدید، از سیگنال مغزی (EEG) بدین منظور بهره گرفته‌اند.

انجام تست پاسپورت‌خوان‌های الکترونیکی

به گفته مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره)، تست گیت‌های الکترونیک گذرنامه در این فرودگاه با هدف تسهیل در تردد مسافران و کاهش ایستایی در ترمینال ۱ انجام شده و این فرآیند ادامه دارد.

پست باید زمان دقیق تحویل بسته را به مردم اطلاع دهد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صبح امروز در آئین رونمایی از پروژه‌های پستی گفت: شرکت پست باید با هوشمندسازی خدمات، در بازه زمانی کمتر از 3ساعت به دریافت‌کننده بسته زمان رسیدن پستچی را اطلاع‌ دهد.

بررسی داده‌های یک پژوهش اجتماعی از ایسپا و دیجی‌کالا در راستای نگرش مردم نسبت به خریدهای اینترنتی

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (ایسپا) در بهمن ۱۴۰۱، پژوهشی اجتماعی با هدف شناخت نگرش مردم نسبت به فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا‌ انجام داد. در این پژوهش ۳۵۵۹ نفر به پرسش‌هایی در مورد فروشگاه‌های اینترنتی پاسخ دادند. این پژوهش را استادان معتبر از دانشگاه‌های مختلف تحلیل کرده‌اند.

خرید از فروشگاه‌های اینترنتی در طرح کالابرگ الکترونیک ممکن شد

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از فراهم شدن امکان خرید برخط مردم در طرح کالابرگ الکترونیک خبر داد.

| پایگاه خبری صدای صادرات