دسته: اقتصاد پسا کرونا
نقش تجارت الکترونیکی در مردمی‌سازی اقتصاد

دستیار وزیر صمت در امر مردمی‌سازی گفت: اصل و محور مورد تأکید در شعار انتخاب شده از سوی مقام معظم رهبری در چند سال گذشته و از جمله سال جاری، تولید است. مهار تورم بایستی با رونق تولید و نه با اعمال سیاست‌های انقباضی شکل پذیرد.

ضرورت به‌کارگیری هوش مصنوعی در سازوکار تامین و توزیع کالاهای اساسی

هوش مصنوعی به سرعت چشم‌انداز سیستم‌های توزیع در کشورهای مختلف را تغییر داده است و آن‌ها را کارآمدتر، مقرون‌به‌صرفه‌تر و پاسخگو به نیازهای مشتری می‌کند که مهم‌ترین ابعاد تاثیرگذاری هوش مصنوعی بر توسعه و ارتقای سیستم توزیع و در نتیجه سازوکار تامین کالاهای اساسی در کشور بیان شده است.

سهم خواهی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، عیسی زارع‌پور در چهارمین همایش بین‌المللی صندوق توسعه ملی با عنوان «نقش‌آفرینی صندوق توسعه ملی در اجرای برنامه هفتم» با اشاره به اقدامات دولت سیزدهم در حوزه فناوری بیان کرد: از سال ۱۳۸۷ و ارسال ماهواره امید تا پیش از دولت سیزدهم، ۱۳ ‌پرتاب […]

معافیت کسب و کارهای اینترنتی از مالیات ادامه دارد؟

طبق آخرین اظهارات وزیر ارتباطات یکی از بندهایی که ۲ سال است در قانون آمده، معافیت مالیاتی کسب و کارهای اینترنتی است؛ به گونه‌ای که کسب و کارهایی که از سکوهای خارجی به سکوهای داخلی منتقل شدند، ۲ سال از پرداخت مالیات معاف شده‌اند؛ این قانون سال ۱۴۰۲ اجرا شد و برای بودجه سال جاری هم در نظر گرفته شده است.

روش‌های فروش محصولات به صورت آنلاین

چنانچه شما فروشنده محصولی در فضای مجازی و آنلاین هستید برای پیشرفت در کارتان به اطلاعات جدید و راهنمایی نیاز دارید.

وزیر ارتباطات:‌ رفع موانع اقتصاد دیجیتال را با همه ظرفیت‌ها دنبال می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهلمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با اشاره به بندهای قانونی پیش بینی شده در قانون برنامه هفتم برای توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: باید با همه ظرفیت برای رفع موانع اقتصاد دیجیتال تلاش کنیم.

چرا اینفلوئنسرها و بلاگرها مالیات نمی دهند؟

جمعیت نیم میلیونی اینفلوئنسرها و بلاگرها که فقط ۱۳۱ نفر از آنها درآمدشان به بیش از ۲۳۰۰ میلیارد تومان می‌رسد موظف به پرداخت فقط ۱۷ میلیارد تومان مالیات شده‌اند که از پرداخت این مبلغ ناچیز هم شانه خالی کردند.

احراز هویت کاربران لازمه فضای مجازی امن، پایدار و سالم است

بر اساس دستورالعمل ابلاغی از سوی مرکز ملی فضای مجازی، دستگاه‌های اجرایی، کسب و کارها و سکوهای فضای مجازی باید متناسب با سوءاستفاده‌های انجام شده از شماره‌های غیرقانونی، نسبت به محدودسازی ارایه خدمات اقدام کرده و سطح احراز هویت کاربران را ارتقا دهند.

راه‌اندازی نظام اپراتورهای هوشمندسازی در کشور تا یک سال آینده

رییس پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناری اطلاعات ایران از راه‌اندازی نظام اپراتورهای هوشمندسازی در کشور تا یک سال آینده خبر داد.

دلیل رغبت جوانان به کسب و کارهای اینترنتی

یک فعال حوزه کار با بیان اینکه جوانان به کسب و کارهای اینترنتی رغبت بیشتری نشان می‌دهند،گفت: امروز بسیاری از افراد تحصیلکرده و جویای کار در بستر فضای مجازی فعالیت‌ می‌کنند و به دنبال ایجاد مشاغل اینترنتی زودبازده و درآمدزا هستند.

| پایگاه خبری صدای صادرات