دسته: کارآفرینی
زنان در این ۷ استان پیشتاز دریافت وام مشاغل خانگی شدند

بر اساس آمارهای وزارت کار، بیش از ۸۰ درصد تسهیلات پرداختی و مجوزهای صادره برای مشاغل خانگی به زنان اختصاص داشته و آنها به جامعه هدف طرح مشاغل خانگی تبدیل شده‌اند. طبق برآوردها، در سال جاری حدود ۱۲۰ هزار زن از طریق مشاغل خانگی وارد بازار کار کشور می‌شوند.

ایجاد ۹۰ هزار شغل خانگی در سال جاری

معاون توسعه کارآفرینی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی از ایجاد 90 هزار فرصت شغلی در طرح مشاغل خانگی در سال جاری خبر داد.

تاثیر توسعه مشاغل خانگی در کاهش نرخ بیکاری زنان

معاون اشتغال وزیر کار با اشاره به روند کاهشی نرخ بیکاری زنان در دولت سیزدهم، توسعه مشاغل خانگی را از جمله دلایل این امر عنوان کرد.

پرداخت ۱۴ هزار میلیارد تومان به طرح‌های اشتغال‌زایی در سال جاری

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید از پرداخت 14 هزار میلیارد تسهیلات به 70 هزار طرح اشتغال‌زایی در سال جاری خبر داد.

ایجاد ۶۷۰ هزار شغل در روستاها و مناطق عشایری با ۸۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم رئیس‌جمهور گفت: در دو سال گذشته 670 هزار شغل با سرمایه‌گذاری 80 هزار میلیارد تومان، در ‌مناطق عشایری و روستاهای کشور ایجاد شده است.

مشکلات گمرکی کارآفرینان و تولیدکنندگان کاهش می‌یابد

معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: عمده مشکلات تولیدکنندگان و کارآفرینان در حوزه‌های بانکی، صمت، استاندارد و همچنین گمرک است که در زمینه مسائل گمرکی تا آنجا که در اختیارات ما باشد و قوانین و مقررات اجازه بدهد، درصدد رفع مشکلات هستیم.

نگاه ویژه دولت به توسعه مشاغل خانگی بانوان

بانوان به عنوان سردمداران مشاغل خانگی به ویژه در بخش صنایع و هنرهای دستی هستند که اکنون نگاه ویژه دولت سیزدهم به موضوع توسعه مشاغل خانگی اهمیت این موضوع را دوچندان کرده است.

تسهیل تامین مالی شرکت های دانش بنیان توسط «تامین سرمایه تمدن»

مدیر عامل شرکت تامین سرمایه تمدن گفت این شرکت مطابق برنامه راهبردی خود برای ارائه شیوه‌های نوین تأمین مالی، راه اندازی محصولات متعدد بر بستر فناوری های جدید را در دستور کار قرارداده و توانسته است محصولات متنوعی بر پایه تکنولوژی های جدید را به بازار سرمایه کشورعرضه کند.

رشد ۳۹۱ درصدی ایجاد اشتغال خانگی‌در ۷ ماهه امسال

رئیس دبیرخانه ستاد ساماندهی و حمایت از مشاغل خانگی با اشاره به اینکه ۳۰هزار شغل خانگی در هفت ماه ۱۴۰۱ ایجاد شده است گفت:در زمینه ایجاد اشتغال خانگی شاهد رشد ۳۹۱درصدی بوده‌ایم.

کاهش صادرات آلمان به کشورهای غیر از اتحادیه اروپا

داده‌های اداره آمار فدرال آلمان (دستاتیس) که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که مجموع صادرات این کشور به خارج از اتحادیه اروپا نسبت به ماه قبل ۱.۶درصد کاهش داشته است.

| پایگاه خبری صدای صادرات