دسته: منهای صادرات
بررسی زمینه‌ها و دلایل تخلفات ساختمانی در شهرها

مرکز پژوهش های مجلس طی گزارشی به بررسی زمینه ها و دلایل تخلفات ساختمانی در شهرها، پرداخت.

رونمایی از مهم‌ترین طرح‌های حوزه ارتباطات در هفته دولت

همزمان با هفته دولت، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با سفر به دو استان قزوین و زنجان از برخی مهم‌ترین پروژهای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات مانند فیبر نوری به مناسب بازدید و رونمایی کرد.

افزایش ۱۰۰ درصدی وام ضروری بازنشستگان کشوری

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری با اشاره به افزایش ۱۰۰ درصدی مبلغ وام ضروری بازنشستگان و وظیفه بگیران این صندوق گفت: ثبت نام اینترنتی این تسهیلات از ششم اسفندماه ۱۴۰۱ آغاز شده و تا ۲۸ اسفندماه ادامه خواهد یافت.

غنی سازی اورانیوم در ایران از توهم ۸۴ درصدی بلومبرگ تا واقعیت ۶۰ درصد کمالوندی

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از خبرگزاری موج، خبرگزاری بلومبرگ به نقل از دیپلمات‌های بلند پایه مدعی شد که ناظران آژانس انرژی اتمی، اورانیوم غنی شده را در ایران شناسایی کرده‌اند که کمی کمتر از سطح مورد نیاز برای ساخت سلاح هسته ای است. بلومبرگ افزود: بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در ایران هفته گذشته اورانیوم ۸۴ […]

لزوم توجه بیشتر به امدادرسانان بی‌جان

«استفاده از ربات‌های امدادگر به طور گسترده در مراکز کشور مشاهده نمی‌شود. با این وجود معمولاً ربات‌های امدادرسان هوایی نسبت به نمونه‌های زمینی در کشور بیشتر مورد توجه قرار گرفته و به طور گسترده‌تری از این نوع ربات‌ها استفاده می‌شوند.»

نحوه ایمن سازی ساختمان در برابر زلزله

زلزله یکی از خطرناک‌ترین بلایای طبیعی است که همواره در طول تاریخ خسارت‌های جبران‌ناپذیر جانی و مالی به‌دنبال داشته است.

قیامت را با چشم دیدیم

زلزله دوم ساعت ۱۵ دقیقه به یک ظهر رخ داد در این ساعت ما قیامت را با چشممان دیدیم. مردم نمی‌دانستند که باید فرار کنند یا فریاد بزنند. خانه‌ها می‌ریخت و هر کسی تلاش می‌کرد تا خودش را نجات دهد. یک وضعیت فلاکت باری بود. واقعا لحظه بدی بود همه فرار می‌کردند و حتی نمی‌توانستند سوار ماشین شوند.

آخرین وضعیت سدهای پنج‌گانه تهران

مدیر دفتر بهره‌برداری و نگهداری از تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران گفت: میزان کسری مخازن سدهای پنج‌گانه تهران نسبت به سال به ۸۲ میلیون متر مکعب رسید.

مصوبه مهم خودرویی دولت

خودروهایی که تا پیش از ابلاغ این تصویب‌نامه طبق مقررات موجود مجاز به تردد در مناطق آزاد تجاری - صنعتی بوده‌اند، مشروط به پرداخت کلیه عوارض و بدهی‌های مربوطه و حقوق ورودی (مشتمل بر حقوق گمرکی و سود بازرگانی مصوب) مجاز به پلاک‌گذاری ملی و تردد در سرزمین اصلی هستند.

۲۶ استان کشور متاثر از کولاک زمستان

سرپرست سازمان امداد و نجات با اشاره به وقوع برف و کولاک از امدادرسانی در ۲۰ استان کشور خبر داد.

| پایگاه خبری صدای صادرات