دسته: تولید و صنعت
گزارش مرکز آمار از تعداد دامپروری در کشور

مرکز آمار ایران اعلام کرد: تعداد گاو و گوساله موجود در دامداری‌های کشور نزدیک ۵.۵ میلیون راس است.

عبور تولید شمش آلومینیوم از مرز ۶۳۵ هزار تن

تولید شمش آلومینیوم کشور در سال ۱۴۰۲ با وجود محدودیت‌های انرژی، با حدود یک درصد افزایش از مرز ۶۳۵ هزار تن فراتر رفت.

تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اندونزی در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اندونزی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

نمایشگاه ایران اکسپو با حضور ۳ هزار تاجر خارجی برگزار می‌شود

معاون اتاق ایران از برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو (نمایشگاه توانمندی‌های صادرات جمهوری اسلامی ایران) با حضور ۳ هزار تاجر و بازرگان خارجی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

مشاغل خانگی پشت درهای ثبت اسناد

با وجود اینکه درگاه ملی مجوزها در جهت بهبود فضای کسب و کار فعالیت خود را آغاز کرد، اما همه موارد به مرکز بهبود فضای کسب و کار ختم نمی‌شود و مشاغل نوپا به ویژه مشاغل خانگی با مشکلات متعددی در زمینه ثبت برند و نشان تجاری روبرو هستند.

صعود یک پله‌ای صنعت فولاد ایران با ثبت رشد ۳۹.۹ درصدی

انجمن جهانی فولاد در آخرین گزارش خود اعلام کرد: تولید فولاد خام ایران در ژانویه (۱۱ دی تا ۱۱ بهمن ۱۴۰۲) امسال با افزایش نقطه به نقطه ۳۹.۹ درصدی به ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تُن رسید و جمهوری اسلامی با یک پله صعود، پس از آلمان در رتبه نهم رده‌بندی برترین تولیدکنندگان جهانی فولاد قرار گرفت.

ساز ناخوشایند تنظیم‌گران بخشی با کسب‌وکارهای قسطی‌فروشی

با وجود آنکه تسهیلات‌یاران و قسطی‌فروشی‌ها سبب افزایش شمول مالی و دسترسی مردم به تسهیلات بانکی شده‌اند، اما همچنان از جانب تنظیم‌گران‌بخشی تلاشی برای حل مشکل آنان صورت نگرفته است.

ایران و ویتنام در مسیر امضای موافقت‌نامه‌های تجارت ترجیحی

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در دیدار با معاون وزیر امور خارجه ویتنام با دعوت از هیات ویتنامی برای حضور در رویداد «ایران اکسپو ۱۴۰۳» نسبت به امضای موافقت‌نامه تجارت ترجیحی بین دو کشور ابراز تمایل کرد.

کارآفرینان برتر در سال ۱۴۰۲ انتخاب شدند

در شانزدهمین همایش تجلیل از کارآفرینان برتر اشتغالزای ایران، شرکت‌های دی‌جی‌لند و دی‌جی سرویس به عنوان کارآفرینان برتر سال 1402 انتخاب شدند.

کسری تراز تجاری کشور به ۱۷ میلیارد دلار می‌رسد

یک عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره به روش های سختگیرانه رفع تعهد ارزی صادرات، پیش بینی کرد تا کسری تراز تجاری کشور تا پایان سال به ۱۷ میلیارد دلار برسد.

| پایگاه خبری صدای صادرات