دسته: واردات
واردات هم پیاز را ارزان نکرد

واردات پیاز با قیمت بالا در حالی که پیش از آن این محصول در حال صادرات با قیمت پایین‌تر بود منجر به این شد تا این نوع مدیریت در بازار عرضه و تقاضا مورد انتقاد بسیاری قرار بگیرد. حال بررسی بازار نشان می‌دهد، سیاست دولت مبنی بر واردات پیاز در حالی پیش از آن ایران اقدام به صادرات این محصول کرده بود، نتوانست قیمت پیاز را کاهش دهد و همچنان این محصول پرمصرف با قیمت بالا به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

ایران از واردات روغن حرارتی بی نیاز شد

مدیر عامل شرکت نفت ایرانول بیان کرد: علیرغم تمام چالش‌ها و مشکلات موجود در صنعت روانکار با تلاش و ایجاد هم افزایی و انگیزش همکاران ما در ایرانول توانستند این ۳ محصول جدید را فرموله و طراحی کنند.

واردات خودرو با برندهای آمریکایی یا فاقد استاندارد کیفی ممنوع است

وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: واردات هرگونه برند مگر موارد ممنوعه مانند برندهای آمریکایی یا برندهای فاقد استانداردهای کیفی داخل کشور، آزاد بوده و امکان واردات آنها وجود دارد.

شرایط خرید خودروهای وارداتی اعلام شد

در حالی که اخبار رسمی حکایت از ثبت سفارش ۸۵ هزار دستگاه خودرو دارد، مدیر طرح واردات خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفته است که در شش ماه حداقل صد هزار دستگاه خودروی وارداتی عرضه خواهد شد.

سهمیه بندی واردات تعادل بازار برنج را برهم زد

رئیس مجمع عالی واردات با اشاره به اینکه تعیین سهمیه برای واردکنندگان منجر به بر هم خوردن فضای رقابتی در بازار شده است، گفت: در اثر این اقدام ممکن است برخی واردکنندگان با اطمینان از سهم تعیین شده، دیگر به دنبال خرید محصول کیفی نباشند.

۱۰۰هزار خودروی وارداتی عرضه می‌شود

مدیر طرح واردات خودروی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در طرح ثبت‌نام برای خرید خودروهای وارداتی با توجه به تعداد ثبت نام، در خصوص میزان عرضه خودروی خارجی تصمیم‌گیری خواهد شد، اما دست‌کم یک‌صد هزار دستگاه خودرو در بازه زمانی ۶ ماهه عرضه می‌شود.

واردات یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برنج

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از همشهری آنلاین، مسیح کشاورز افزود: بنابر آمار سالانه یک میلیون و ۵۰۰ هزارتن برنج خارجی مورد نیاز کشور است که تاکنون یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن وارد شده است. او با تاکید بر واردات ۳۰۰ هزارتن برنج تا پایان سال بیان کرد: با توجه به آنکه اخیرا ثبت سفارش برنج پاکستانی […]

جزئیات تامین ۶.۵ میلیارد دلار نیمایی برای واردات کالاهای اساسی

پیرو اعلام رییس کل بانک مرکزی؛ از تاریخ ۱۰ دی ماه سال ۱۴۰۱، بالغ بر ۶.۵ میلیارد دلار به منظور واردات کالاهای اساسی، دارو و اقلام بهداشتی و مواد اولیه کارخانجات در سامانه نیما عرضه شد.

ورود خودروهای دست‌ دوم از مناطق آزاد تکذیب شد

دبیر شورای‌عالی مناطق آزاد با اعلام جزئیات توافق با وزارت صمت برای واردات خودرو گفت: خودروهای صفرکیلومتر از طریق مناطق آزاد وارد کشور می‌شود.

قیمت‌ها در بازار خودرو کاهشی می‌شود

به اعتقاد دبیر انجمن واردکنندگان خودرو، واردات خودروهای کارکرده، همان تصمیمی است که نمایندگان مردم در مجلس در جهت حمایت از مردم و معیشت خانواده‌ها اتخاذ کرده‌اند؛ واردات این خودروها قطعا تاثیر مثبتی در کاهش قیمت‌ خودروها در بازار خواهد شد.

| پایگاه خبری صدای صادرات