دسته: صادرات
کیفیت پیش فرض رشد تولید و کسب بازارهای صادراتی است

رییس سازمان ملی استاندارد ایران، کیفیت را پیش فرض رشد تولید، رقابت در بازار داخلی و کسب بازارهای صادراتی دانست و گفت: در کشور صنایع بسیار خوبی فعالیت دارد که مشتریان محصولات آنها را به مشابه خارجی ترجیح می‌دهد.

صادرات بخش معدن از ۱۲ میلیارد دلار عبور می‌کند

مدیر اقتصادی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) پیش‌بینی کرد: ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی تا انتهای سال جاری ۱.۵ تا ۲ میلیارد دلار افزایش یابد.

محدودیت صادرات خرما با وجود ۵۰ درصد مازاد بازار

رییس انجمن ملی خرما کشور با اشاره به عوارض ۵۰ درصدی صادرات خرما، اظهار کرد: در حال حاضر ۵۰ درصد خرما مازاد بازار در سردخانه‌ها دپو شده‌اند و ضرر کشاورزان را باید وزارت جهاد کشاورزی تقبل کند.

حمایت دولت با تمام ظرفیت از نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴

معاون اول رییس جمهور گفت: دولت با تمام ظرفیت از برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو ۲۰۲۴ حمایت خواهد کرد.

سهم ۶۰ درصدی ۱۰۰ شرکت از صادرات غیرنفتی کشور

از مجموع تجارت خارجی کشور در ۱۰ ماهه امسال، ۶۰ درصد از صادرات غیرنفتی و ۳۷.۴ درصد از واردات توسط ۱۰۰ شرکت انجام شده است.

تجارت خارجی کشور به ۱۲۶ میلیارد دلار رسید

رئیس کل گمرک ایران از ۱۷ میلیارد دلار مازاد تجارت خارجی ایران در ۱۰ ماهه سال جاری خبر داد و اعلام کرد: حجم تجارت خارجی کشور تا پایان دی ماه امسال با احتساب صادرات نفت، خدمات فنی و مهندسی و برق به ۱۲۶ میلیارد دلار رسیده است.

توسعه صادرات پسته با بالاترین کیفیت به بازارهای جهانی

رییس مرکز توسعه مکانیزاسیون و صنایع کشاورزی گفت: به دنبال توسعه صادرات پسته با بالاترین کیفیت در بازارهای جهانی هستیم.

صادرات سالانه ۱۰۰ میلیون دلار دارو

مدیرکل اروپا و امریکای سازمان توسعه تجارت با اشاره به فعالیت حدود ۵۰ مرکز تجاری در خارج از کشور، از صدور سالانه ۱۰۰ میلیون دلار دارو خبر داد.

صادرات عصاره گیاهان دارویی ایران به کشورهای اروپایی

عضو اتحادیه صادرکنندگان گیاهان دارویی گفت: ایران مزیت قابل توجهی برای استفاده از گیاهان دارویی و محصولات جانبی آن در مصارف داخلی و صادرات دارد که بخش عمده آن به کشورهای اتحادیه اروپا از جمله آلمان، فرانسه، اسپانیا، هلند، امریکا، هند و چین صادر می شود.

درخواست رئیس کمیسیون کشاورزی از دولت برای حذف تعرفه صادرات محصولات کشاورزی

رئیس کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس با بیان اینکه «دولت باید نسبت به حذف تعرفه صادرات محصولات کشاورزی اقدام کند»، تاکید کرد: براساس قانون هرگونه تعرفه بر صادرات ممنوع است.

| پایگاه خبری صدای صادرات