دسته: صادرات
آمریکا نمی‌تواند مانع صادرات نفت شود

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از خبرگزاری مهر، بخشی از درآمد ایران وابسته به فروش نفت است نفتی که به دلیل تحریم فراز و فرودهای بسیاری برای فروش آن وجود دارد، دولت روحانی مبنای صادرات نفت را رفع تحریم‌ها می‌دانست اما سال ۹۷ پس از خروج آمریکا از برجام و تحریم‌های بی سابقه ترامپ صادرات نفت […]

رشد ۲۸ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری

رئیس کل گمرک ایران از رشد ۲۴ درصدی در وزن و ۲۸ درصدی در ارزش دلاری صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری خبر داد و اعلام کرد: در دو ماهه نخست امسال یک میلیون و ۵۶۲ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش ۶۸۴ میلیون دلار از کشور صادر شده است.

افزایش صادرات با اجرای موافقتنامه تجارت ترجیحی ایران و اندونزی

مدیرکل دفتر شرق آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران با بیان اینکه بازار اندونزی ۲۷۰ میلیارد دلار واردات دارد که ایران کمتر از یک میلیارد دلار از آن سهم دارد، گفت: سعی شده با موافقتنامه تجارت ترجیحی ایران و اندونزی برای محصولات ایرانی بازار ایجاد کنیم.

رشد ۱۷ درصدی صادرات پسته ایران به اروپا از ابتدای ۲۰۲۴

مرکز آمار اروپا اعلام کرد صادرات پسته ایران به اتحادیه اروپا در سه ماهه نخست سال جاری میلادی با رشد ۱۷ درصدی به ۳۴ میلیون یورو رسیده است.

تسهیل در صادرات فناوری با عضویت در اتحادیه بین‌المللی اعتبارسنجی

رئیس هیئت مدیره انجمن آزمایشگاه‌های همکار آزمون و واسنجی ایران گفت: در گذشته با دست یابی به فناوری‌های جدید در داخل، کشور‌های توسعه‌یافته آزمون‌های آن را تایید نمی‌کردند که در سطح بین الملل به نام ایران، صادر شود، اما حالا با عضویت در اتحادیه بین المللی اعتبارسنجی این روند تسهیل می شود.

صادرات ۴ هزار تن گوشت مرغ به کشورهای هدف

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهادکشاورزی از صادرات چهار هزار تن گوشت مرغ به کشورهای هدف در ۲ ماه اخیر خبر داد و گفت: این درحالی است که ذخایر استراتژیک کشور تکمیل است.

لیمو شیرین ایران وارد چین شد

بعد از دو سال تلاش بی وقفه و اقدامات موثر وزارت امور خارجه و وزارت جهاد کشاورزی در زمینه صدور پروتکل بهداشتی و دریافت مجوز ثبت جهت شرکت صادرکننده، در نهایت لیمو شیرین ایران وارد چین شد.

ایران رتبه اول تولید و صادرات گل محمدی و گلاب در جهان

مجری طرح ملی گیاهان دارویی وزارت جهادکشاورزی از رتبه نخست ایران در تولید و صادرات غنچه گل محمدی و گلاب در جهان خبر داد.

راهبرد دولت تقویت توان صادراتی کشور بر اساس نوآوری است

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: راهبرد دولت برای تقویت توان و بنیه صادراتی کشور بر اساس نوآوری، دانش‌بنیانی و بهره‌گیری از مزیت‌های رقابتی است.

صادرات خدمات فنی مهندسی آب و خاک ایران به ۱۹ کشور

معاون آب و خاک وزیر جهادکشاورزی گفت: خدمات فنی و مهندسی و الکترومکانیک‌ها را به ۱۹ کشور به ویژه عراق، ارمنستان و ازبکستان صادر می‌شود.

| پایگاه خبری صدای صادرات