دسته: صادرات
قزل آلا از توان خرید مردم خارج شده، صادر می شود !

ایسنا نوشت: مدیرعامل اتحادیه تعاونی ماهیان سردابی گفت: باتوجه به اینکه قیمت ماهی قزل آلا در توان خرید مردم نیست تقاضای خرید آن در داخل بسیار کم است و بازار داخلی جذاب نیست، لذا بازار صادرات این محصول خوب شده و کشورهای جنوب خلیج فارس، عراق و روسیه مشتریان این محصول هستند.

عراق در حال مذاکره با ایران برای افزایش صادرات گاز

سخنگوی وزارت برق عراق گفت که کشورش در حال مذاکره با تهران برای افزایش صادرات گاز به عراق است.

اسلامی: به دنبال صادرات محصولات هسته‌ای هستیم

رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با بیان اینکه به دنبال صادرات محصولات و فناوری هسته‌ای به کشورهای دیگر هستیم، گفت: امکان صادرات محصولات هسته‌ای تولید شده با توتن متخصصان داخلی وجود دارد.

چرا پسته ایران با نام کشور ثالث صادر می شود؟

رئیس هیأت مدیره انجمن پسته ایران معتقد است، تجارت پسته ایران علاوه بر تحریم‌های فزینده خارجی از خود تحریم‌های داخلی نیز به شدت آسیب دیده است. این مشکلات موجب می‌شود گا‌هاً این محصول ارزشمند ایرانی با نام کشور ثالث مانند ترکیه صادر شود.

تجارت ۲.۵ میلیارد دلاری ایران و هند

تجارت ایران و هند در سال ۲۰۲۲ با رشد ۴۸ درصدی به ۲.۵ میلیارد دلار رسید و واردات فرآورده‌های نفتی ایران توسط هند در این سال ۴ برابر شد.

شعبه تبریز میزبان بیش از ۹۰ درصد صادرکنندگان برگزیده استانی

رئیس شعبه تبریز بانک توسعه صادرات ایران گفت: از مجموع ۳۱ صادرکننده برگزیده استانی ۲۸ و از میان صادرکنندگان برتر کشور دو صادرکننده مشتری شعبه تبریز این بانک هستند.

صادرات ۱۷۴ میلیون یورویی پسته ایران به اروپا و چین در سال ۲۰۲۲

ایران با صادرات ۱۷۴ میلیون یورو پسته به اروپا و چین در سال میلادی گذشته پس از آمریکا دومین صادرکننده پسته به این دو منطقه شناخته شد.

عدم پذیرش سیب ایرانی از سوی هند و سرگردانی ۷۰۰ کانتینر در بندرعباس!

بر اساس نامه نگاری های صورت گرفته از سوی اتحادیه صادرکنندگان محصولات کشاورزی استان آذربایجان غربی به عنوان قطب تولید سیب های صادراتی کشور، ۷۰۰ کانتینر سیب صادراتی که برای ارسال به کشورهای هدف در بنادر قرار دارند، معطل مانده اند، هر چند که برخی مقامات دولتی به اقتصاد آنلاین می گویند که چند هفته ای است که هند به دلیل سرریز بازار خود از سیب صادراتی ایران، از پذیرش سیب صادراتی سر باز می زند و دستگاه متولی محصولات کشاورزی اطلاع رسانی جدی در این خصوص به تجار صورت نداده است؛ در حالیکه صادرکنندگان، نبود سیستم های حمل و نقل دریایی را هم بی تاثیر نمی دانند و بر این باورند که دولت هنوز نتوانسته زیرساختهای لازم برای پشتیبانی از خرید کانتینرهای یخچال دار را فراهم نماید.

ارزش صادرات صنایع ایران به بیش از ۴۵ میلیارد دلار رسید

معاون صنایع عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: صادرات محصولات کشور در حوزه صنایع در ۱۰ ماه امسال بیش از ۴۵ میلیارد دلار است.

صادرات گاز ایران به عراق از سرگرفته شد

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران با تاکید بر اینکه روند صادرات گاز ایران به عراق از سرگرفته شده است، گفت: کاهش صادرات گاز به این کشور با توافق قبلی و به صورت برنامه ریزی شده در روزهای قبل انجام گرفته است.

| پایگاه خبری صدای صادرات