دسته: صادرات
استانداردهای سختگیرانه صادرات پسته تعدیل و محدودیت کارت‌های بازرگانی رفع شد

چالش‌های استانداردهای سختگیرانه صادرات پسته و محدودیت کارت‌های بازرگانی در نشست مشترک استاندار کرمان با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی و وزیر اقتصاد، تعدیل ‌و رفع شد.

صادرات در حصار تحریم‌های داخلی و خارجی

اصرار دولت به رفع تعهد ارزی به روشی که خودش مدنظر دارد سبب شده بسیاری از صادرکنندگان از میدان به در شوند و بسیاری دیگر نیز چاره‌ای جز استفاده از کارت‌های اجاره‌ای و... نداشته باشند.

افزایش ۳۲ درصدی صادرات آبزیان کشور تا پایان مرداد

مدیرکل دفتر بهبود کیفیت، فرآوری و توسعه بازار آبزیان سازمان شیلات ایران گفت: بیش از ۸۳ هزار تن آبزی به ارزش معادل ۱۴۰ میلیون دلار در پنج ماهه ابتدای سال جاری صادر شد که در هم‌سنجی با پارسال از نظر وزنی و ارزشی رشد ۳۲ درصدی نشان می‌دهد.

ایران می‌تواند سالانه ۲۰۰ میلیون جفت کفش صادر کند

رییس اتحادیه تولیدکنندگان و فروشندگان کفش‌های دست‌دوز تهران با بیان اینکه کفش‌های خارجی قدرت رقابت با تولیدکنندگان داخلی ندارند، گفت: قیمت کفش داخلی ریالی و قیمت خارجی‌ها دلاری است و از طرف دیگر کیفیت کفش داخلی نیز مناسب است؛ البته برخی از کفش‌های خارجی به صورت استوک وارد می‌شود و با سوء استفاده همان کالا به قیمت ۱۰ برابر فروخته می‌شود.

صادرات محصولات کشاورزی ۱۹درصد رشد کرد

سرپرست اداره کل پایش و تجارت خارجی سازمان تعاون روستایی ایران از رشد ۱۹ درصدی صادرات محصولات دامی، شیلاتی، کشاورزی و غذایی در ۵ ماه نخست امسال خبر داد.

افزایش ۱۵ درصدی صادرات محصولات فولادی

صادرات محصولات فولادی در ۵ ماه ابتدای امسال در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته در مجموع ۱۵ درصد افزایش داشته است.

صادرات ۱۱۰ میلیون دلاری پسته در ۵ ماه نخست سال

در ۵ ماه نخست امسال، نزدیک به ۱۶ هزار تن انواع پسته به ارزش ۱۱۰ میلیون دلار به ۴۴ کشور صادر شد که ۲۳ درصد آن به مقصد روسیه بوده است.

صادرات نفت ایران با وجود اعمال ‌۲۲۳ تحریم نفتی جدید ۴ برابر شد

بررسی گزارش‌های وزارت خزانه‌داری آمریکا نشان می‌دهد که با وجود افزایش ۲۲۳ تحریم نفتی علیه شبکه فروش ایران در بازه زمانی می ۲۰۲۲ تا ژوئن۲۰۲۳، صادرات نفت ایران در بازه زمانی مذکور تقریبا ۴ برابر شد و امروز به ۱.۶ میلیون بشکه در روز رسیده است.

صادرات آلمان به ایران به ۳ میلیارد یورو می‌رسد!

اقتصادنیوز:«نیم قرن با اقتصاد ایران» به سال چهارم رسید. در این بخش‌ تلاش می‌کنیم روندهای اقتصاد ایران و جهان را به‌صورت گذرا و در میان اخبار و گزارش‌های منتشرشده در مطبوعات مرور کنیم:

کاهش صادرات پسته ایران به اروپا در نیمه نخست ۲۰۲۳

صادرات پسته ایران به اتحادیه اروپا در نیمه نخست سال ۲۰۲۳، ۴۸ میلیون یورو بوده که این رقم با کاهش ۳۹ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

| پایگاه خبری صدای صادرات