دسته: دلار
وضعیت مبهم بازار رمزارزها و بازگشت بورس به مدار منفی

در معاملات هفته گذشته بازارهای داخلی با ثبات نسبی همراه بودند؛ البته که در این بین دوباره عملکرد ضعیف بورس تو ذوق سهامداران زد و همچنان ترس از ریزش‌هایی مشابه سال ۹۹ در خاطر سرمایه گذاران آن‌ها را از بازگشت به بورس بر حذر می‌دارد.

معرفی ۵ بازنده اصلی بازار رمرزارها در ۲۴ ساعت اخیر!

بازار کریپتو امروز شاهد یک روند نزولی است و بیت کوین و اکثر آلت کوین‌های اصلی روی خطوط قرمز معامله می‌شوند. شاخص ترس و طمع کریپتو از دیروز تا حدودی اصلاح شده است. این شاخص با امتیاز 35/100 همچنان در منطقه ترس قرار دارد.

دلایل مؤثر در ریزش اخیر بازار رمزارزها چه بود؟

بازار ارزهای دیجیتال، برخلاف شروع روند صعودی پر قدرت در اوایل سال جاری اخیرا متحمل ضررهای سنگینی شده است. اما دلیل این رکود و کاهش قیمت ارزهای دیجیتال در چند روز اخیر چیست؟ در ادامه به معرفی سه دلیل اصلی در این راستا می‌پردازیم.

قوانین صنعت ارز دیجیتال در کشورهای مختلف

محبوبیت ارز‌های دیجیتال و مزایای متعدد آنها باعث شده است که در سال‌های اخیر وارد مسیر اصلی اقتصاد کشور‌ها شوند. با توجه به افزایش روز‌افزون استفاده از ارز‌های دیجیتال در سراسر جهان، تدوین‌ چارچوب‌های قانون‌گذاری و نظارت بر این دارایی‌های نوین پیگیری شده است. لایحه قانون‌گذاری ملی و فراملی ارزهای دیجیتال در مرخله تصویب در بسیاری از کشورهای جهان است.

کاردانو یا سولانا، کدام بهتر است؟

از آنجایی که بازار ارزهای دیجیتال به تکامل خود ادامه می‌دهد، کاردانو و سولانا هر دو به عنوان پروژه‌های قابل توجه و محبوبی ظاهر شده‌اند که هر کدام دارای طرفداران خاصی هستند. در ادامه این دو رمزارز برتر بازار را باهم مقایسه می‌کنیم.

بلاک چین کاردانو چگونه است؟

کاردانو، یکی از بزرگترین بلاکچین‌های موجود است که بستر امنی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌کند.

بیت‌ کوین همچنان به روند صعودی خود ادامه می ‌دهد؟

بیت‌کوین (BTC) پس از احیای موقعیت خود در بالای سطح قیمتی ۲۳ هزار دلاری در حالی که شتاب مثبت و صعودی امسال خود را افزایش داد، بار دیگر در صنعت ارزهای دیجیتال خوش‌بینی ایجاد کرد. این دستاوردها منجر به ورود سرمایه سریع به ارزهای دیجیتال شده است. اما آیا این رشد ادامه‌دار است؟ یا نیاز به یک اصلاح قیمتی دارد؟

قابلیت جدید صرافی بایننس در جهت حفظ دارایی مشتریان

بایننس، بزرگترین صرافی دارایی‌های رمزنگاری شده از نظر حجم معاملات جهانی، اعلام کرد که امکان تسویه حساب خارج از صرافی را برای مشتریان نهادی راه‌اندازی کرده است. به واسطه این راه‌حل که نام آن Binance Mirror است، موسسات می‌توانند مقدار مشخصی از ارز دیجیتال را در کیف پول ذخیره‌سازی سرد واجد شرایط قفل کنند و دارایی‌ها در حساب صرافی بایننس آنها با موجودی ۱:۱ منعکس می‌شود.

با ارزهای دیجیتال باید مانند بانک‌ ها رفتار شود!

قانون گذاران مالی در ژاپن از قانون گذاران جهانی خواسته‌اند که با کریپتو نیز به همان شیوه بانکداری رفتار کنند و خواستار قوانین سخت‌تر برای این بخش هستند. به گفته معاون مدیر کل دفتر توسعه استراتژی و مدیریت آژانس خدمات مالی، مامورو یاناسه ، ارزهای دیجیتال باید کنترل شوند. مامورو یاناسه گفت که کریپتو به همان حفاظتی نیاز دارد که موسسات مالی و بانک ها دارند.

| پایگاه خبری صدای صادرات