دسته: طلا و ارز
گریز مردم از بازار طلا و سکه‌

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با اشاره به کاهش ۶ تا ۹ درصدی قیمت‌ طلا و سکه در نیمه نخست امسال گفت: مردم نگران هستند که این کاهش قیمت بیشتر شود ولی ما می‌توانیم بگوییم که با توجه به اینکه کاهش قیمت‌ها در ماه‌های اخیر بیشتر از تحلیل کارشناسان و ما بوده، این اتفاق نمی‌افتد.

وضعیت مبهم بازار رمزارزها و بازگشت بورس به مدار منفی

در معاملات هفته گذشته بازارهای داخلی با ثبات نسبی همراه بودند؛ البته که در این بین دوباره عملکرد ضعیف بورس تو ذوق سهامداران زد و همچنان ترس از ریزش‌هایی مشابه سال ۹۹ در خاطر سرمایه گذاران آن‌ها را از بازگشت به بورس بر حذر می‌دارد.

نرخ دلار در مرکز مبادله افزایش و یورو کاهش یافت

قیمت هر اسکناس دلار روز (یکشنبه، ۱۹ شهریور ۱۴۰۲) در مرکز مبادله ارز و طلای ایران در مقایسه با روز قبلش ۲ تومان افزایش و نرخ هر یورو ۴ تومان کاهش یافت.

مسافرت بدون دلار!

امسال از نظر بانک مرکزی عرضه دینار به زائران اربعین یک تجربه موفق در مسیر حذف دلار از مبادلات غیرتجاری و سیاحتی بوده است، به طوری که حالا محمد رضا فرزین می‌گوید: الگوی بکار گرفته شده در اربعین امسال را ، می‌توان برای تخصیص ارز مسافران به سایر کشورهای منطقه نیز به کار برد.

۵ گمرک اصلی واردات طلای کشور

بیش از ۴ هزار و ۱۰۰ کیلوگرم طلا در ۵ ماهه نخست امسال از طریق ۵ گمرک وارد کشور شد که ارزش آن نیز بیش از ۲۶۵ میلیون دلار بود.

ورود سازمان بازرسی به نحوه فروش ارز اربعین

سازمان بازرسی کل کشور در نامه‌ای به بانک مرکزی پیرامون نحوه ارائه ارز اربعین به زائران، خواستار رفع فوری اختلال در سامانه‌های مرتبط شد.

طلا فروشان سرمایه‌های خود را به دیگر کشورها برده‌اند

بازار طلا از کاهش شدید تقاضا در یک هفته گذشته رنج می‌برد؛ بازاریان مدعی‌اند در این ‌هفته بازار خلوت‌ترین روزهای سال ۱۴۰۲ را تجربه کرد و این روند شاید برای یک ماه دیگر نیز ادامه‌ داشته باشد.

معرفی ۵ بازنده اصلی بازار رمرزارها در ۲۴ ساعت اخیر!

بازار کریپتو امروز شاهد یک روند نزولی است و بیت کوین و اکثر آلت کوین‌های اصلی روی خطوط قرمز معامله می‌شوند. شاخص ترس و طمع کریپتو از دیروز تا حدودی اصلاح شده است. این شاخص با امتیاز 35/100 همچنان در منطقه ترس قرار دارد.

نرخ رسمی ۲۸ ارز کاهش یافت

بانک مرکزی امروز، پنجشنبه (۲۷ بهمن)، نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۹ ارز افزایش و نرخ ۲۸ ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارزها ثابت ماند.

سکه ۲۶ میلیون تومانی شد

صرافی ملی قیمت خرید هر دلار در بازار متشکل را ۴۴ هزار و ۵۷۱ تومان و قیمت فروش را ۴۵ هزار و ۳۲ تومان اعلام کرد.

| پایگاه خبری صدای صادرات