دسته: نفت و انرژی
بارش کشور به محدوده نرمال رسید

رئیس سازمان هواشناسی کشور گفت: تا امروز تنها کمتر از یک میلیمتر (حدود ۰.۳٪) نسبت به بارش های بلند مدت کمبود داریم و اکنون بعد از چهار سال متوالی کم بارشی، میانگین بارش کشور به مقادیر نرمال بلند مدت رسیده است.

کیفیت ۱۰۰ درصد بنزین تولیدی کشور استاندارد یورو می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۷۵درصد بنزین تولیدی دارای استاندارد یورو ۴ و ۵ است، اعلام کرد: با راه‌اندازی واحدهای توسعه‌ای پالایشگاه‌ها ۱۰۰درصد بنزین تولیدی دارای استاندارد یورو خواهد شد.

توسعه صنعت پالایشگاهی در کشور حتی با واردات نفت

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از خبرگزاری مهر، این روزها موضوع واردات بنزین دوباره به صدر برخی از رسانه‌های منتقد بازگشته است به طوری که این رسانه‌ها معتقدند در دولت قبل کشور صادرکننده بنزین بود اما امروز واردکننده هستیم و میلیاردها دلار باید هزینه صرف کنیم تا بنزین وارد کشور شود. این رسانه‌ها تمام واقعیت ماجرا […]

پتروشیمی آبادان وضعیت بحرانی دارد

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: پتروشیمی آبادان وضعیت بحرانی دارد و این موضوع را پیگیری قانونی خواهیم کرد.

ساعات کار موظفی کارمندان پس از ساعت ۱۳ به صورت دورکاری

سازمان اداری و استخدامی کشور توضیحاتی درباره تغییر ساعت ادارات از فردا به ۶ صبح تا ۱۳ ارائه و تاکید کرد: دستگاه‌ها مابقی ساعات کار موظفی کارکنان خود را از طریق دورکاری (با تمهیدات لازم) جبران کنند.

افزایش ۶ درصدی حجم آب سدهای تهران

میزان بارش‌ها در تهران از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهر ۱۴۰۲) تا ۴ خرداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۱۵ درصدی داشته و حجم آب سدهای پنج‌گانه تهران تا ۵ خرداد ماه نیز رشد ۶ درصدی را ثبت کرده است.

سد قیزقلعه‌سی، نمادی از دوستی و مودت مردم ایران و آذربایجان است

وزیر نیرو گفت: سد «قیزقلعه‌سی» که به دست مهندسان و پیمانکاران ایرانی طراحی و احداث شده، نمادی از دوستی و مودت بین مردم ایران و جمهوری آذربایجان است که (یکشنبه) با حضور روسای جمهور دو کشور افتتاح می شود و به بهره‌برداری می‌رسد.

طالبان حق‌آبه هیرمند را رهاسازی کرد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امیدواریم با رایزنی‌هایی که در حال انجام آن هستیم، بتوانیم انحرافی را که روی رود هیرمند [در افغانستان] وجود دارد مسدود کنیم [که با انجام این کار] وضعیت تالاب هامون بهتر خواهد شد.

ایران جزو کشورهای برتر در سدسازی است

وزیر نیرو گفت: بر اساس اعلام کمیسیون بین‌المللی سدهای بزرگ، ایران جزو کشورهای برتر جهان در بخش سدسازی است و همچنین در حوزه تولید برق حرارتی جزو ۱۰ کشور اول جهان است.

تابلوی سرمایه گذاری برق راه اندازی می شود

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز، مصطفی رجبی مشهدی در صفحه اجتماعی خود نوشت: در سال های اخیر اقدام‌های موثری برای کاهش ناترازی مالی صنعت برق و اصلاح تعرفه‌های برق داشتیم. وی ادامه داد:به طور نمونه در قیمت‌گذاری برق، مشترکان خانگی که کمتر از الگو مصرف کردند، تغییر قیمت چندانی تجربه نکردند اما قبض برق […]

| پایگاه خبری صدای صادرات