دسته: نفت و انرژی
واحد نخست گازی نیروگاه سبزوار به شبکه سراسری پیوست

معاون توسعه طرح‌های شرکت مادرتخصصی برق حرارتی از سنکرون موفقیت آمیز نخستین واحد گازی نیروگاه سیکل ترکیبی سبزوار به ظرفیت ۱۸۳مگاوات خبر داد.

رفع نشتی نفت در عمق ۳۰ متری خلیج‌فارس

عملیات رفع نشتی جزئی نفت از خط لوله ابوذر در خلیج‌فارس با تلاش کارکنان شرکت نفت فلات قاره ایران در منطقه عملیاتی خارک در کوتاه‌ترین زمان ممکن با موفقیت تکمیل شد.

تولید روزانه بنزین به ۱۳۰ میلیون لیتر می‌رسد

مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: با احداث پالایشگاه‌های جدید و کیفی‌سازی پالایشگاه‌های موجود و انجام اقدام‌های لازم در زمینه بهینه‌سازی مصرف انرژی می‌توانیم به تولید روزانه ۱۳۰ میلیون لیتر بنزین در کشور دست یابیم.

رشد بهره‌وری نفت اقتصاد کشور را متحول می‌کند

یک کارشناس انرژی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری در صنعت نفت تاثیر مستقیمی بر رشد اقتصادی دارد، گفت: بهره‌وری به‌معنای تحقق همزمان اثربخشی کارایی است و زمانی که فروش نفت افزایش پیدا می‌کند، به همان تناسب ارزآوری در کشور بهبود می‌یابد.

نفت ستاره خلیج فارس رتبه نخست شرکت‌های ایران را کسب کرد

شرکت نفت ستاره خلیج فارس در بیست و ششمین همایش شرکت‌های برتر ایران به عنوان رتبه نخست معرفی شد.

دولتی‌ها تجدیدپذیر می‌شوند

هرچند مدتی است که گفته می‌شود ادارات دولتی باید ۲۰ درصد از برق مصرفی خود را تجدیدپذیر کنند، ولی تاکنون اتفاق چشمگیری در این حوزه نیفتاده بود؛ تا اینکه مصوبه جدید دولت در این حوزه الزام تجدیدپذیر شدن بخش دولتی را از سال ۱۴۰۳ نهایی کرد.

ضرورت ایجاد ساختار حاکمیتی برای توسعه فناوری هیدروژن

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با اشاره به اینکه کشورهای همسایه ما در حاشیه خلیج فارس در زمینه توسعه فناوری هیدروژن بسیار جلوتر از ایران هستند، گفت: ساختار حاکمیتی و علمی برای همگرایی باید میان مراکز علمی کشور برای توسعه فناوری هیدروژن ایجاد شود.

کاهش حدود ۵۰ درصدی بارش‌های زمستانه

بر اساس آمار و داده‌های سازمان هواشناسی کشور در پی فعالیت سامانه بارشی در کشور طی هفت روز گذشته منتهی به ۲۴ دی، به‌طور میانگین ۵.۵ میلیمتر بارندگی ثبت شد این در حالیست که این میزان در بلندمدت ۱۰.۴ میلیمتر بود بنابراین بارندگی‌ها در این بازه زمانی ۴۶.۶ درصد کاهش داشته است.

کاهش ناترازی بنزین با وارد شدن خودروهای برقی و هیبریدی

عضو کمیسیون برنامه بودجه به بیان توضیحاتی درباره معضل ناترازی بنزین در کشور و راه کار رهایی از این مشکل پرداخت.

جدیدترین گزارش وضعیت آب در سدهای کشور

وضعیت نامطلوب بارش‌ها از ابتدای سال آبی جاری (ابتدای مهرماه) سبب شد برای نخستین‌بار ورودی آب سدهای کشور منفی شود.

| پایگاه خبری صدای صادرات