دسته: نفت و انرژی
رتبه نخست گروه نفت در میان بخش‌های اقتصادی کشور

وزیر نفت گفت: گروه نفت با کسب ۱۶.۴ درصد ‌رشد اقتصادی، در بهار امسال ‌رتبه نخست را در میان بخش‌های مختلف اقتصاد کشور به‌دست آورد.

ترکیب حقوقی‌ جدید هیات مدیره فارس مشخص شد

پنج عضو حقوقی هیات مدیره شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با رأی‌گیری انجام شده در مجمع عمومی بطور فوق العاده فارس انتخاب شدند.

با وجود رشد ۵۵.۷ درصدی ظرفیت تولیدات صنعت پتروشیمی در ۶ سال، میزان معاملات در بورس کالا فقط ۴درصد افزایش یافت!

تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی و دستیابی به اقتصاد متنوع از اهداف سیاست‌های کلی کشور است. در راستای تحقق این اهداف، احکام متعددی در قوانین و مقررات مختلف کشور وضع شده‌ است. اما دستاوردهای حاصل شده باوجود اقدامات مثبت انجام شده با مقصد مطلوب فاصله دارد؛ به‌طوری‌که توسعه این صنعت عمدتاً به‌صورت افقی بوده (تمرکز بر تولید برخی محصولات پایه) و زنجیره ارزش از عمق کمتری برخوردار است (تولید کمتر از نیاز یا عدم تولید برخی محصولات میانی و پایین دستی).

تبدیل زغال به الماس

پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس به عنوان برگزیده زرین صنعت سبز ایران، از ابتدای بهره‌برداری تاکنون بیش از ۲۰ میلیون تن گاز ترش و ۶ میلیون تن گاز شیرین همراه نفت را به محصولات با ارزش تبدیل کرده و نقش حائز اهمیتی در کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، ایجاد اشتغال پایدار و درآمدزایی کشور در دوران تحریم داشته است.

قیمت نفت همچنان در اوج ماند

به گزارش رویترز، نگرانی در مورد رشد اقتصاد چین از دورنمای تقاضا برای سوخت پیشی گرفته و قیمت نفت را در اولین ساعت تجارت در آسیا در روز دوشنبه 20 شهریور، پایین آورده است. اما نفت برنت همچنان بالاتر از ۹۰ دلار در هر بشکه معامله می‌شود و کاهش عرضه به دنبال تمدید کاهش تولید عربستان و روسیه از آن حمایت می‌کند.

تأمین تجهیزات ۴۰۰ جایگاه سوخت‌گیری CNG توسط وزارت دفاع

موافقت‌نامه همکاری ساخت و تجهیز ۴۰۰ جایگاه سوخت CNG کشور توسط وزارت دفاع با حضور امیر سرتیپ خواجه‌فرد، مدیرعامل سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و جلیل سالاری، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران به امضای طرفین رسید.

افزایش تولید هزار و ۲۵۰ لیتر در ثانیه آب تهران

معاون بهره‌برداری شرکت تامین و تصفیه آب و فاضلاب تهران گفت: یک هزار و ۲۵۰ لیتر در ثانیه بر ظرفیت تولید آب شرب تهران از طریق تصفیه‌خانه ششم افزوده خواهد شد.

افزایش ٣٠ درصدی تامین و مصرف برق در بخش تولید و صنعت کشور

وزیر نیرو با بیان اینکه از آغاز فعالیت دولت سیزدهم تاکنون حدود ۷۸۰۰ مگاوات به ظرفیت نیروگاه‌های حرارتی کشور افزوده شده است، گفت: برنامه‌ مدون و منسجمی به منظور افزایش ظرفیت تولید برق کشور و کاهش ناترازی و جلوگیری از قطعی برق به ویژه در بخش صنعت و خانگی در دستور کار قرار گرفته است.

ایران تولید نفت اوپک را افزایش داد

نظرسنجی رویترز نشان داد تولید نفت اوپک در ماه اوت، با افزایش قابل‌توجه تولید ایران و با وجود کاهش اضافی تولید از سوی عربستان، صعود کرده است.

نفت برنت عقب‌نشینی کرد

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۷ سنت معادل ۰.۰۸ درصد کاهش به ۸۴ دلار و ۴۱ سنت رسید.

| پایگاه خبری صدای صادرات