دسته: تجارت _کسب و کار
چه دلایلی موجب شکست در کسب و کار می‌شود؟

هر شخصی که کسب و کاری را راه اندازی می‌کند، این نکته را می‌داند که امکان دارد در این مسیر دچار خطاها و اشتباهاتی شود و حتی در کسب و کار خود دچار شکست شود.

اتحادیه کسب‌وکارهای مجازی، در یک ماه اخیر مشکل پروانه ۳۰۰ کسب‌وکار را رفع کرده است

رییس جدید اتحادیه کسب و کارهای مجازی گفت: در یک ماه اخیر مشکل پروانه فعالیت نزدیک به ۳۰۰ کسب و کار مجازی را حل کردیم که به اندازه ده درصد کل پروانه های صادر شده در ۵ سال اخیر است.

مشکلات گمرکی کارآفرینان و تولیدکنندگان کاهش می‌یابد

معاون امور گمرکی گمرک ایران گفت: عمده مشکلات تولیدکنندگان و کارآفرینان در حوزه‌های بانکی، صمت، استاندارد و همچنین گمرک است که در زمینه مسائل گمرکی تا آنجا که در اختیارات ما باشد و قوانین و مقررات اجازه بدهد، درصدد رفع مشکلات هستیم.

مهر تراز وزارت اقتصاد بر فعالیت های انتخاب

به گزارش ‘صدای صادرات‘ ،شفافیت اقتصادی را ساده ترین و ارزان ترین راه برای اقتصاد سالم تعریف کرده اند؛ در ابتدای این مسیر باید داده هایی که نقش کلیدی و اصلی در رقم خوردن شفافیت اقتصادی دارند، به صورت عمومی منتشر شده و دسترسی برای اسناد غیرمحرمانه، گسترده تر شود تا اولین گام ها برای […]

تجارت جهانی بدون تشریفات

موانع غیرتعرفه‌ای مهم‌ترین عاملی است که در عرصه بین‌المللی بر تجارت تاثیر منفی می‌گذارد. این موانع، اغلب براساس ضرورت‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و زیست‌محیطی اعمال می‌شوند. اما حال پروژه‌ای با نام پروژه اتحاد جهانی برای تسهیل تجارت، با کاهش تشریفات بیش از حد گمرک‌ها و تاکید بر دیجیتالی‌شدن، برای تجارت آسان‌تر کسب‌وکارها وارد میدان شده است و قصد دارد منافع عمده‌ای برای بازارهای در حال توسعه داشته باشد. معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق تهران با تاکید بر این موضوع، تجربه هفت کشور اردن، تایلند، اندونزی، مراکش، برزیل، پرو و بنگلادش را در این‌باره به اشتراک می‌گذارد.

درهای اروپا و آمریکا روی قالی دستباف بسته است

به گزارش ‘صدای صادرات‘، مسعود سپهرزاد با اشاره به نوسان نرخ ارز و تاثیر آن در بازار قالی دستباف گفت: بازار قالی دستباف آشفته است و تولیدکنندگان و فروشندگان تمایلی برای خرید و فروش ندارند چرا که نمی‌دانند بعد از فروش محصول تولیدی با چه قیمتی می‌توانند مواد اولیه را تهیه کنند. قیمت ارز باید […]

تسهیل تجارت خارجی با مدیریت صدور بخشنامه‌ها و راه‌اندازی سامانه‌های گمرکی

وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: انضباط بخشی به صدور بخشنامه‌های تجاری و اتصال سامانه‌ های گمرکی به یکدیگر از راهکارهای مهم برای تسهیل تجارت خارجی است.

نگاه ویژه دولت به توسعه مشاغل خانگی بانوان

بانوان به عنوان سردمداران مشاغل خانگی به ویژه در بخش صنایع و هنرهای دستی هستند که اکنون نگاه ویژه دولت سیزدهم به موضوع توسعه مشاغل خانگی اهمیت این موضوع را دوچندان کرده است.

سفارت فرانسه برای تسهیل صدور ویزای رانندگان ترانزیت و تجار ایرانی آماده است

در نشست مشترک کمیسیون انرژی اتاق ایران و دست‌اندرکاران اقتصادی سفارت فرانسه، نمایندگان این سفارتخانه برای تسهیل صدور ویزای تجار ایرانی و افزایش سطح همکاری‌های تجاری میان دو کشور اعلام آمادگی کردند.

شرکت‌های دانش‌ بنیان می توانند بار اشتغال را به دوش بکشند

معاون فناوری و نوآوری واحد علوم تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی گفت: شرکت های دانش بنیان برای دولت و مملکت بار نیستند بلکه می‌توانند بار اشتغال را در کشور به دوش بکشند؛ باید سیستمی برای حفظ افراد و شرکت‌های دانش بنیان در کشور فعال شود تا از خام فروشی علم جلوگیری به عمل آید.

| پایگاه خبری صدای صادرات