دسته: تجارت _کسب و کار
رشد مبادلات تجاری ایران و قطر در سال جاری

رایزن بازرگانی جمهوری اسلامی ایران در قطر ضمن تاکید بر لزوم تقویت و تعمیق روابط تجاری ایران و قطر از رشد مبادلات تجاری دو کشوردر دو ماه نخست سال جاری خبر داد.

توسعه ظرفیت‌های جدید تجارت برون مرزی برای ایران و کشورهای عضو CPTA

رئیس مرکز تجارت الکترونیکی در سومین نشست کمیته دائمی تجارت بدون کاغذ برون مرزی گفت: جمهوری اسلامی ایران با هدف تسهیل تجارت برون مرزی، ایجاد روابط گسترده اقتصادی بدون کاغذ و برطرف کردن موانع موجود بر سر مسیر توسعه تجارت خارجی با استفاده از ابزارهای تجارت الکترونیکی در این نشست حضور یافته است.

سومین جشنواره ملی مهارت در هفته بزرگداشت مهارت و کارآفرینی برگزار می‌شود

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور از آغاز ثبت نام سومین جشنواره ملی مهارت با هدف ترویج و تقویت فرهنگ کار تا ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

رشد ۱۲ درصدی تجارت ایران و ترکیه

اداره آمار ترکیه اعلام کرد: مبادلات تجاری این کشور با ایران در چهارمین ماه سال جاری میلادی با رشد ۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده و به ۳۸۶ میلیون دلار رسیده است.

سازمان توسعه تجارت بخشنامه آیفونی گمرک را تکذیب کرد

در حالی مدیرکل واردات گمرک در بخشنامه جدیدی رسما از ممنوعیت واردات موبایل آیفون خبر داده که مدیرکل سازمان توسعه تجارت اعلام کرده این ممنوعیت مربوط به برندهای جدید است و شامل حال آیفون ۱۲ و ۱۳ نمی‌شود.

گزارش تصویری از مدرسه مهارتی سما در شهر جدید پردیس

به گزارش ‘صدای صادرات‘، مدرسه مهارتی سما در شهر جدید پردیس جهت راه اندازی مشاغل خانگی و یا کاریابی بیرون از منزل به آموزش صنایع دستی و کارگاهی به صورت رایگان و با اعطای مدرک اقدام کرده است.

تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اندونزی در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اندونزی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

نمایشگاه ایران اکسپو با حضور ۳ هزار تاجر خارجی برگزار می‌شود

معاون اتاق ایران از برگزاری نمایشگاه ایران اکسپو (نمایشگاه توانمندی‌های صادرات جمهوری اسلامی ایران) با حضور ۳ هزار تاجر و بازرگان خارجی در اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ خبر داد.

مشاغل خانگی پشت درهای ثبت اسناد

با وجود اینکه درگاه ملی مجوزها در جهت بهبود فضای کسب و کار فعالیت خود را آغاز کرد، اما همه موارد به مرکز بهبود فضای کسب و کار ختم نمی‌شود و مشاغل نوپا به ویژه مشاغل خانگی با مشکلات متعددی در زمینه ثبت برند و نشان تجاری روبرو هستند.

ساز ناخوشایند تنظیم‌گران بخشی با کسب‌وکارهای قسطی‌فروشی

با وجود آنکه تسهیلات‌یاران و قسطی‌فروشی‌ها سبب افزایش شمول مالی و دسترسی مردم به تسهیلات بانکی شده‌اند، اما همچنان از جانب تنظیم‌گران‌بخشی تلاشی برای حل مشکل آنان صورت نگرفته است.

| پایگاه خبری صدای صادرات