دسته: اقتصاد جهان
نفت در مدار صعود قیمت

قیمت نفت روز چهارشنبه تحت تاثیر انتشار گزارش اقتصادی مثبت در چین که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، برای دومین روز افزایش یافت.

ارز دیجیتال؛ قایق نجات روسیه از گرداب تحریم‌ها

بر اساس گزارشی که به تازگی منتشر شده است، تعدادی از بزرگترین صرافی‌های ارز دیجیتال به کشور روسیه در دور زدن تحریم‌ها کمک می‌کنند.

استرالیا امسال تورم را تجربه می‌کند

بانک ملی استرالیا (NAB) یک ارزیابی تأمل‌برانگیز از عملکرد اقتصادی این کشور در سال جاری ارائه کرده و هشدار داده است که این کشور در سال جاری دچار تورم خواهد شد.

ثبت تورم ۲ رقمی در اتحادیه اروپا برای ششمین ماه متوالی

یورواستات متوسط نرخ تورم اتحادیه اروپا در نخستین ماه سال جاری میلادی را ۱۰ درصد اعلام کرد که این رقم حدود دو برابر تورم ثبت شده برای این اتحادیه در ژانویه سال قبل بوده است.

بانک مرکزی آمریکا ممکن است اقتصاد این کشور را در هم بشکند

محمد العریان، اقتصاددان و رئیس کالج کوئینز دانشگاه کمبریج روز جمعه هشدار داد که فدرال رزرو (بانک مرکزی آمریکا) نمی‌تواند بدون «درهم‌ شکستن اقتصاد» به هدف تورم ۲ درصدی خود دست یابد.

تعداد ورشکستگی‌ها در اتحادیه اروپا رکورد زد

آژانس آمار اروپا موسوم به "یورواستات" در گزارشی اعلام کرد که تعداد ورشکستگی‌ها در اتحادیه اروپا در سه‌ ماهه چهارم سال ۲۰۲۲ از زمان شروع رصد این آمار در سال ۲۰۱۵ به بالاترین رقم خود رسیده است.

نرخ تورم اتحادیه اروپا در چهار دهه گذشته بی‌سابقه است

در سال ۲۰۲۲ میلادی، نرخ تورم، اتحادیه اروپا را تکان داد و به سطحی رسید که در چهار دهه گذشته دیده نشده بود.

تجارت خارجی امارات در آستانه دست یافتن به رکورد ۶۰۰ میلیارد دلاری

حاکم دبی و نخست وزیر امارات اعلام کرد که تجارت خارجی کشورش در سال ۲۰۲۲ به بیش از ۲.۲ تریلیون درهم (۵۹۸.۹ میلیارد دلار) رسیده است.

ذخایر استراتژیک نفت آمریکا به کمترین میزان خود رسید

طرح بایدن برای فروش ۱۸۰ میلیون بشکه نفت خام از ذخایر استراتژیک کشور، انتقاد شدید صنعت و قانونگذاران جمهوری‌خواه را برانگیخت. ذخایر استراتژیک نفت آمریکا اکنون دارای کمترین میزان نفت خام از سال ۱۹۸۳ است.

گرانی ۳ تا ۴۸ درصدی قیمت ۱۲ ماده غذایی در بازار جهانی

آمارهای بانک جهانی نشان می‌دهد قیمت انواع مواد غذایی در جهان طی سال ۲۰۲۲ از ۳ تا ۴۸ درصد افزایش یافته و رشد قیمت گندم در این سال ۳۶ درصد، گوشت مرغ ۴۸ درصد و چای ۲۴ درصد بوده است.

| پایگاه خبری صدای صادرات