دسته: بورس
ایران می‌تواند از واردکننده، به صادرکننده شکر تبدیل شود

سروش رشیدی، کارشناس صنعت قند و شکر گفت: قیمت‌گذاری دستوری چغندر، از نقاط ضعف صنعت قند و شکر است که به کارخانه‌ها و کشاورزان آسیب بسیار وارد کرده و روحیه مطالبه‌گری کارخانجات را کاهش داده است. با توجه به تولید ۱.۵ میلیون تن شکر در کشور و نیاز داخلی حدود ۲.۲ میلیون تنی به مصرف شکر، نیاز به واردات است. ایران، سیزدهمین واردکننده‌ شکر دنیا است. در حالی که با توجه به توان تولید نیشکر، ایران می‌تواند از فاز واردات عبور کرده و علاوه بر رفع نیاز داخلی، نیاز کشورهای اطراف به خصوص حوزه خلیج فارس را هم که همگی در گروه واردکننده‌های شکر جهان هستند، برطرف کند.

گواهی سپرده نفت خام از دوشنبه قابل معامله می‌شود

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) به نقل از ایسنا، درحالی که مدت‌هاست زمزمه‌های عرضه گواهی سپرده نفت خام به گوش می‌رسد می‌توان گفت عرضه این گواهی به ایستگاه پایانی نزدیک شده و قرار است فردا این گواهی راه‌اندازی شود. اواسط تابستان بود که مدیرعامل شرکت ملی نفت به گواهی سپرده نفت […]

آغاز معاملات سپرده شمش طلا در بورس از امروز

معاملات گواهی سپرده بر مبنای شمش طلا در بورس کالا با همکاری شرکت‌های زیرمجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت، شبکه بانکی و بازار سرمایه از امروز پنجشنبه - ۱۸ اسفند - آغاز می‌شود که شرایط را برای سرمایه گذاری مردم تسهیل می کند.

۱۶ هزار و ۸۴۴ گواهی سپرده طلا در بورس معامله شد

معاملات گواهی سپرده شمش طلا در بورس کالای ایران از ساعت ۱۲ امروز (پس از ۳۰ دقیقه مرحله پیش گشایش) با ثبت قیمت ۳۰۶ هزار و ۵۶۹ تومان به ازای هر گواهی سپرده شمش طلا (یک دهم گرم) با عیار ۹۹۵ آغاز و در پایان معامله ۱۶ هزار و ۸۴۴ (معادل یک کیلو ۶۸۴ گرم طلا ۲۴ عیار) گواهی سپرده ثبت شد.

اولین اوراق قرض‌الحسنه بازار سرمایه منتشر می‌شود

برای اولین بار اوراق قرض‌الحسنه بانکی با نماد «مهریران» در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران پذیره‌نویسی می‌شود که بدون سود بوده و صرفا مبلغ اسمی اوراق در سررسید به خریداران قابل پرداخت است. هدف از انتشار این اوراق، رفع نیازهای ضروری آحاد جامعه از محل تامین مالی صورت گرفته و اعطای وام قرض‌الحسنه‌ای با کارمزد ۴ درصد (و بازپرداخت حداقل میانگین دو ساله) بدون نیاز به سپرده‌گذاری و بدون قرار گرفتن در نوبت، به جامعه هدف است. بر این اساس از منابع داخلی بانک، وام قرض‌الحسنه‌ای با نرخ کارمزد ۲ درصد بر اساس تعداد روزهای نگهداری ورقه نسبت به ماه، به دارندگان اوراق اعطا خواهد شد.

ایران، دومین تولیدکننده بزرگ (الفین) در خاورمیانه

محمدرضا دم‌ثنا، کارشناس صنعت پتروشیمی با اشاره به اینکه عمده شرکت‌های الفینی در ماهشهر و یا عسلویه تاسیس شده و به میادین گازی نزدیک هستند، گفت: یکی از ویژگی‌های آن‌ها مجاورت با میادین نفتی و گازی است، به طوری که خوراک را کم هزینه دریافت کرده و هزینه انتقال خوراک را پرداخت نمی‌کنند. ایران نیز با درآمد بیش از ۷ میلیارد دلاری ناشی از فروش محصولات پلی‌الفینی، بیش از ۵۰ درصد ارزش فروش محصولات پتروشیمی خود را مدیون این بخش از صنعت است.

استخدام سازمان بورس در بخش منابع انسانی

سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد برای تکمیل نیروی منابع انسانی خود آزمون استخدامی برگزار می‌کند.

بازدید رئیس سازمان بورس از گروه مپنا

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار از گروه مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) بازدید و با مدیرعامل این گروه گفت‌وگو کرد.

سقف رقابت خودرو در بورس کالا حداکثر ۲۰ درصد

طبق مصوبه روز گذشته مجلس، میزان رقابت بر سر قیمت خودرو در بورس‌کالا نهایتا ۲۰ درصد بالاتر از قیمت پایه می‌تواند باشد؛ اما برخی رسانه‌ها عدد ۱.۲ برابر را به اشتباه "یک دوم برابر" نوشتند که معادل ۵۰ درصد رقابت می‌شود.

تحلیل تکنیکال ونوین

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از سیگنال، حمایت مهم ونوین در حدود قیمتی ۳۱۰-۲۶۵ تومان (باکس سبزرنگ) واقع شده است. از این رو مادامی‌که این ناحیه‌ حمایتی حفظ شود، میتوان ریزش میان مدتی قیمت سهم را پایان یافته تلقی نمود. در همین راستا و در صورت حفظ ناحیه‌ی حمایتی یاد شده در میان مدت و بلندمدت صعود […]

| پایگاه خبری صدای صادرات