دسته: بورس
با وجود رشد ۵۵.۷ درصدی ظرفیت تولیدات صنعت پتروشیمی در ۶ سال، میزان معاملات در بورس کالا فقط ۴درصد افزایش یافت!

تکمیل زنجیره ارزش در صنعت پتروشیمی و دستیابی به اقتصاد متنوع از اهداف سیاست‌های کلی کشور است. در راستای تحقق این اهداف، احکام متعددی در قوانین و مقررات مختلف کشور وضع شده‌ است. اما دستاوردهای حاصل شده باوجود اقدامات مثبت انجام شده با مقصد مطلوب فاصله دارد؛ به‌طوری‌که توسعه این صنعت عمدتاً به‌صورت افقی بوده (تمرکز بر تولید برخی محصولات پایه) و زنجیره ارزش از عمق کمتری برخوردار است (تولید کمتر از نیاز یا عدم تولید برخی محصولات میانی و پایین دستی).

اسامی برگزیدگان پنجمین جشنواره ملی بورس و رسانه اعلام شد

آیین اختتامیه پنجمین جشنواره ملی بورس و رسانه امروز ۲۷ شهریورماه همزمان با روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار در سالن همایش‌های سازمان بورس برگزار شد و از برگزیدگان این جشنواره تقدیر بعمل آمد.

وضعیت مبهم بازار رمزارزها و بازگشت بورس به مدار منفی

در معاملات هفته گذشته بازارهای داخلی با ثبات نسبی همراه بودند؛ البته که در این بین دوباره عملکرد ضعیف بورس تو ذوق سهامداران زد و همچنان ترس از ریزش‌هایی مشابه سال ۹۹ در خاطر سرمایه گذاران آن‌ها را از بازگشت به بورس بر حذر می‌دارد.

شرکت‌های دانش بنیان می‌توانند سهم مهمی را در بازار سرمایه به خود اختصاص دهند

رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار در همایش نظاره جهش تولید دانش بنیان گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند گزینه‌های جدیدی را برای سرمایه‌گذاری ایجاد کنند و اتفاقاً در یک سال و نیم گذشته، استقبال خوبی از گزینه‌های جدید سرمایه‌گذاری صورت گرفته است. بنابراین ما این موضوع را به عنوان یک فرصت قلمداد می‌کنیم و می‌دانیم با توجه به ساختارهای ایجاد شده، این موضوع امکان‌پذیر است.

سیاست جدید ارزی؛ اقدام دولت سیزدهم برای ایجاد شفافیت و حذف رانت

عضو سابق شورای عالی بورس گفت: با تصمیم جدید ارزی بانک مرکزی، عملاً تقاضای کاذب از بازارهای کالایی کنار می‌رود، شفافیت بیشتر و رضایت تولیدکننده و مصرف‌کننده حاصل می‌شود و سبب حذف رانت خواهد شد.

تغییر در دامنه نوسان صندوق‌های سرمایه‌گذاری تکذیب شد

سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: هرگونه تغییر در دامنه نوسان صندوق های سرمایه‌گذاری تکذیب می‌شود.

افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در صنعت پتروشیمی با بازگشت نرخ خوراک به فرمول

یک تحلیلگر اقتصادی گفت: با بازگشت نرخ خوراک پتروشیمی‌ها به فرمول هم جذب سرمایه‌گذار در صنعت پتروشیمی افزایش می‌یابد و هم خوراک با قیمت منطقی‌تری در اختیار واحدهای پتروشیمی قرار می‌گیرد.

خبر خوش برای جاماندگان سهام عدالت

وزیر اقتصاد با بیان "فهرست افراد مستحق برای دریافت سهام عدالت بروزرسانی شده است و روز گذشته نامه جدیدی برای معاون اول جهت طرح در هیئت دولت ارسال کردیم" گفت: در مجموع برای حدود ۴.۵میلیون تا ۵میلیون نفر پیش‌بینی ارائه سهام انجام شده است.

بازارهای سرمایه

بازارهای مالی همچون: بازار پول، بازار طلا و مسکن، بورس کالا و بورس اوراق بهادار از معروفترین و پرکاربردترین بازارهای سرمایه‌گذاری هستند. برای کسب موفقیت در هر یک از این بازارهای مالی در ابتدا باید در مورد آنها اطلاعات کافی پیدا کنید. پس بهتر است در ابتدا با ساده‌ترین مفهوم هر یک آشنا شوید.

فراهم شدن امکان اظهار نظر نسبت به پیش‌نویس مقررات بازار سرمایه

رئیس مرکز مشاوران و تدوین مقررات بازار سرمایه سازمان بورس و اوراق بهادار از اجرایی شدن حکم مقرر در ماده ۳۰ الحاقی به قانون بهبود مستمر محیط کسب و کار و امکان اظهار نظر نسبت به پیش نویس مقررات بازار سرمایه قبل از تصویب خبر داد.

| پایگاه خبری صدای صادرات