دسته: اصلی-اسلایدر
دست پر بانک مرکزی با افزایش دو برابری ارز مسافرتی

کارشناس مسائل ارزی با اشاره به اقدام بانک مرکزی در افزایش تامین ارز مسافرتی از ۵۰۰ یورو به ۱۰۰۰ یورو گفت: به طور معمول در پایان هر سال تقاضای ارز در کف بازار به وجود می آید که این تقاضا ناشی از افزایش سفرهای نوروزی است.

بزرگ‌ترین اقتصاد جهان سقوط کرد

رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه چهارم ۳.۲ درصد ثبت شد که این رقم نسبت به اولین رقم اعلام شده ۳.۳ درصد ماه گذشته کاهش یافته است.

همت مخفف چیست و هر همت چقدر است؟

به گزارش ‘صدای صادرات‘، همت مخفف عبارت «هزار میلیارد تومان» است و تلفظ همت در اقتصاد به صورت “هِمَت” است. هر زمان که ارزش پولی مورد نظر از این مبلغ بالاتر باشد، برای ساده‌سازی از این عنوان مخفف‌ شده استفاده می‌کنند. مثلاً می‌توان به جای پنج هزار میلیارد تومان، از پنج همت استفاده کرد. در شرایط مختلفی […]

کنسرو ماهی ۱۵ درصد ارزان شد

مدیرکل دفتر بازرسی و نظارت بر کالاهای اساسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: با توجه به نزدیک شدن به ماه رمضان، قیمت کنسرو ماهی در بازار ۱۵ درصد و در میادین میوه و تره‌بار ۲۰ درصد کاهش می‌یابد.

اعلام آمادگی ایران برای حضور شرکت‌های ایرانی در کوبا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با معاون اول وزارت ارتباطات کوبا بر آمادگی شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار کوبا و انتقال تجربیات و توانمندی‌های کشورمان در این حوزه به ویژه در زمینه‌های توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، توسعه دولت الکترونیک و ایجاد دیتا سنترهای بزرگ در این کشور تاکید کرد.

وزیر ارتباطات:‌ رفع موانع اقتصاد دیجیتال را با همه ظرفیت‌ها دنبال می‌کنیم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در چهلمین جلسه کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال با اشاره به بندهای قانونی پیش بینی شده در قانون برنامه هفتم برای توسعه اقتصاد دیجیتال گفت: باید با همه ظرفیت برای رفع موانع اقتصاد دیجیتال تلاش کنیم.

جوایز ششمین دوره قرعه‌کشی سپرده سبای باشگاه مشتریان بانک پارسیان اهدا شد

طی برگزاری آیین‌های جداگانه، جوایز 5 برنده ششمین دوره قرعه‌کشی سپرده ارزشمند سبای باشگاه مشتریان بانک پارسیان اهدا شد.

تغییر شیوه قیمت‌‌گذاری محصولات شوینده

رئیس هیات‌مدیره انجمن صنایع شوینده بهداشتی و آرایشی می‌گوید: ما همیشه از ۲ ماه قبل از عید به شرکت‌های تولیدکننده می‌گوییم که در ماه‌های پایانی سال قیمت محصولات خود را افزایش ندهند. هر کدام از شرکت‌ها هم نیاز به افزایش قیمت داشته باشند این موضوع به اردیبهشت‌ماه سال بعد موکول خواهد شد.

کارآفرینان برتر در سال ۱۴۰۲ انتخاب شدند

در شانزدهمین همایش تجلیل از کارآفرینان برتر اشتغالزای ایران، شرکت‌های دی‌جی‌لند و دی‌جی سرویس به عنوان کارآفرینان برتر سال 1402 انتخاب شدند.

کاهش نرخ رسمی ارز‌های مهم در بانک مرکزی

بانک مرکزی امروز نرخ رسمی ۴۶ ارز را اعلام کرد که بر اساس آن نرخ ۹ ارز افزایش و نرخ ۲۸ ارز کاهش یافت، نرخ باقی ارز‌ها ثابت ماند.

| پایگاه خبری صدای صادرات