دسته: بین الملل
توافق ایران و امارات برای تقویت همکاری‌های تجاری

وزارت اقتصاد امارات اعلام کرد مقامات این کشور و ایران برای تقویت روابط اقتصادی و ارتقای همکاری در بخش‌های مختلف توافق کرده‌اند.

مقامات آمریکا و ونزوئلا مخفیانه دیدار کردند

«جان کربی» هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی اعلام کرد: تعدادی از مقام‌های آمریکایی هفته گذشته با نمایندگانی از دولت «نیکلاس مادورو» رییس جمهوری ونزوئلا به صورت محرمانه دیدار و در مورد روند انتخاباتی این کشور و احتمال اعمال مجدد تحریم‌های نفتی واشنگتن علیه کاراکاس گفت‌وگو کردند.

رشد ۷۴ درصدی صادرات آمریکا به ایران از ابتدای ۲۰۲۴

دفتر آمار آمریکا اعلام کرد: در دو ماه نخست ۲۰۲۴ صادرات آمریکا به ایران رشد ۷۴ درصدی داشته و تجارت دو کشور در این دوره از ۲۰ میلیون دلار گذشته است.

تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین ایران و اندونزی در کمیسیون صنایع

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تصویب لایحه موافقتنامه تجارت ترجیحی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری اندونزی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

اعلام آمادگی ایران برای حضور شرکت‌های ایرانی در کوبا

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در دیدار با معاون اول وزارت ارتباطات کوبا بر آمادگی شرکت‌های ایرانی برای حضور در بازار کوبا و انتقال تجربیات و توانمندی‌های کشورمان در این حوزه به ویژه در زمینه‌های توسعه زیرساخت‌های ارتباطی، توسعه دولت الکترونیک و ایجاد دیتا سنترهای بزرگ در این کشور تاکید کرد.

تاکید وزرای ۱۰ کشور برای گسترش روابط اقتصادی با ایران

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه سیزدهمین اجلاس وزرای سازمان تجارت جهانی در شهر ابوظبی امارات با وزرای برخی کشورها دیدار و گفت‌وگو کرد که وزرای این کشورها بر گسترش تعاملات اقتصادی، تجاری و صنعتی با ایران تاکید کردند.

آذربایجان‌ غربی نقش اول توسعه مناسبات ایران و ترکیه

سفر رییس جمهور کشورمان به ترکیه سرآغاز ارتقای روزافزون مناسبات جمهوری اسلامی ایران با همسایه شمال غربی خود است که برای رسیدن به اهداف این سفر و همچنین توافق های پیشین، آذربایجان غربی می تواند نقش اول را ایفا کند.

توافق جدید برای استفاده ایران از منابع ارزی در ترکیه

رییس کل بانک مرکزی از توافق با مقامات بانکی ترکیه برای استفاده از منابع ارزی ایران در این کشور خبر داد.

ارتباط الکتریکی بین ایران، ترکیه و اتحادیه اروپا فراهم شد

وزیر نیرو از امکان اتصال برقی بین ایران و ترکیه و از آن طریق با اتحادیه اروپا خبر داد و گفت: تولیدکنندگان برق تجدیدپذیر هم می‌توانند برق صادر کنند.

احداث ترمینال ریمدان در مرز ایران و پاکستان؛ به زودی

معاون دیپلماسی اقتصادی وزیر امور خارجه گفت: ترمینال ریمدان به زودی در مرز ایران و پاکستان ساخته خواهد شده است.

| پایگاه خبری صدای صادرات