شما اینجا هستید
آخرین اخبار » تلاش برای ساخت ۱۱۰ هزار سامانه خورشیدی ویژه اقشار کم‌برخوردار

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز به نقل از سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران (ساتبا)، علیرضا پرنده مطلق افزود: در سال ۱۴۰۳ با تلاش صورت گرفته در سال ۱۴۰۲، بیشترین ظرفیت نیروگاهی تجدیدپذیر در مدار قرار گیرد. افتتاح ظرفیت بیشتری از نیروگاه‌های تجدیدپذیر در ایران مطمئنا روند توسعه ایران را سرعت می‌بخشد و دستاوردهای زیادی در راستای تحقق ایرانی آباد خواهد داشت.

این مقام مسئول با بیان اینکه در سال ۱۴۰۲ مجوزهای زیادی در واحد سرمایه‌گذاری ساتبا اخذ شد، گفت: برای دریافت این مجوزها نیاز بود واحد پتانسیل سنجی، ساختگاه‌ها را برای ساخت نیروگاه‌ها تعیین کند که این اقدام دربه اجرا رسیدن ساخت نیروگاه‌ها کمک بسیاری کرد؛ همچنین آغاز ساخت نیروگاه‌های تجدیدپذیر سبب توسعه فعالیت‌های نظارت بر نیروگاه‌ها در واحد فنی شده است.

پرنده مطلق خاطر نشان کرد: نظارت بر احداث نیروگاه‌ها در سال جاری بیشتر خواهد شد؛ دفتر نظارت بر احداث نیروگاه‌ها نیز تلاش برای رفع موانع تولید را در برنامه کاری خود قرار داد که در نهایت با اقدام موثر این واحد، امروز نیروگاه‌های بسیاری در حال ساخت هستند و می‌توانیم انتظار داشته باشیم که در سال ۱۴۰۳ بخشی از این نیروگاه‌ها در مدار تولید قرار بگیرند.

وی با اشاره به آخرین فعالیت‌های انجام شده برای توسعه نیروگاه‌ها در بخش زیست توده، خاطرنشان کرد: موافقت‌نامه‌هایی با شهرداری‌ها منعقد شده و امیدواریم در دو سال آینده این موافقت‌نامه‌ها به احداث نیروگاه‌های زیست توده منجر شود و برنامه‌های آغاز ساخت نیروگاه‌های زیست توده در سال ۱۴۰۳ اجرایی و از این طریق به حفظ محیط زیست کمک شود.

وی از به نتیجه رسیدن ساخت بخشی از تعهد ساتبا در ساخت سامانه‌های خورشیدی حمایتی ویژه اقشار کم برخوردار جامعه در سال جاری خبر داد و گفت: ساتبا در سال جاری توانست بخشی از تعهد خود را برای ساخت نیروگاه های مقیاس کوچک را به نتیجه برساند و امیدواریم توسعه ساخت در سال ۱۴۰۳ جهش خوبی داشته باشد و به ساخت ۱۱۰ هزار سامانه مقیاس کوچک در سال ۱۴۰۳ در بخش حمایتی دست پیدا کنیم.

معاون فنی و مهندسی ساتبا، یکی از اهداف سازمان را توسعه شهرک‌های خورشیدی دانست و افزود: همه تلاش سازمان و واحد فنی در راستای تحقق ساخت شهرک خورشیدی تا پایان سال ۱۴۰۳در همه استان‌ها است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات