شما اینجا هستید
آخرین اخبار » افغانستان اجازه سنجش میزان آب هیرمند را به هیات فنی ایران نداده است
افغانستان اجازه سنجش میزان آب هیرمند را به هیات فنی ایران نداده است

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از  ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه -۲۸ اردیبهشت ماه- درباره حقابه هیرمند به حاکمان افغانستان اخطار داد و گفت: اگر کارشناسان ما کمبود آب را تایید کنند حرفی نداریم وگرنه اجازه نخواهیم داد حق مردم ما تضییع شود؛ حرف من را جدی بگیرید تا بعداً گلایه نکنید. «ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان» نیز […]

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از  ایرنا، آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی پنجشنبه -۲۸ اردیبهشت ماه- درباره حقابه هیرمند به حاکمان افغانستان اخطار داد و گفت: اگر کارشناسان ما کمبود آب را تایید کنند حرفی نداریم وگرنه اجازه نخواهیم داد حق مردم ما تضییع شود؛ حرف من را جدی بگیرید تا بعداً گلایه نکنید.

«ریاست الوزراء امارت اسلامی افغانستان» نیز همان روز یعنی پنجشنبه با انتشار اطلاعیه‌ای در واکنش به اظهارات رئیس جمهوری کشورمان درباره حقآبه هیرمند تاکید کرد: امارت اسلامی یکبار دیگر تعهد می‌سپارد که با در نظر داشت موافقت نامه آب هلمند (هیرمند) تمام تلاش خویش را به خرج می دهد که آب تعهد شده به مردم ایران برسد.

حالا در جدید ترین واکنش‌ها به این موضوع حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در توئیتی اعلام کرد که در ماه های اخیر مکررا از ملامتقی سرپرست وزارت خارجه افغانستان خواستم طبق عهدنامه هیرمند، به تعهدات خودشان عمل کنند و امکان بازدید هیات‌های فنی و سنجش میزان آب را فراهم کنند، که نکردند.

امیرعبداللهیان در ادامه نوشته که سیستان از خشکسالی رنج می برد. ملاک بود و نبود آب، بازدید فنی و عینی است و نه صدور بیانیه سیاسی.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات