شما اینجا هستید
آخرین اخبار » جهان به ارزهای غربی بی اعتماد شده است

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه روز جمعه طی اظهاراتی به رژیم تحریم‌های غرب اشاره و تأکید کرد: بی‌اعتمادی جهان به سیستم مالی مبتنی بر ارزهای ذخیره غربی در حال افزایش است.

خبرگزاری تاس نوشت که وی در نشستی با مقامات وزارت خارجه روسیه گفت: در زمان حاضر، بی‌اعتمادی به سیستم مالی مبتنی بر ارزهای ذخیره غربی در حال افزایش است. خروج حجم زیاد سرمایه از اوراق بهادار و تعهدات بدهی دولت‌های غربی و همچنین برخی از بانک‌های اروپایی که تا همین اواخر مکانی قابل اعتماد برای ذخیره سرمایه محسوب می‌شدند، رخ داده است.

پوتین همچنین تصریح کرد: تمامی تحریم‌های غرب علیه روسیه باید به‌عنوان بخشی از حل‌وفصل مسالمت‌آمیز مناقشه اوکراین بر اساس پیشنهاد جدید روسیه لغو شود.

وی گفت: (این پیشنهاد) طبیعتاً شامل لغو تمامی تحریم‌های غرب علیه روسیه نیز می‌شود.

پوتین در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: ایالات متحده در واقع سازمان تجارت جهانی را به‌عنوان تنظیم‌کننده تجارت بین‌المللی رد کرده است، همه چیز مسدود شده است، در این بین آنها نه‌تنها بر رقبا بلکه بر نوچه‌های خود نیز فشار می‌آورند، کافی است نگاهی بیندازیم که چگونه اقتصادهای اروپایی را تخلیه می‌کنند.

وی اضافه کرد: غرب با اقدامات خود نه‌تنها ثبات نظامی ـ سیاسی جهان را کاهش می‌دهد، بلکه مؤسسات کلیدی بازار را نیز با استفاده از صندوق بین‌المللی پول، بانک جهانی، تحریم‌ها و جنگ‌های تجاری… تضعیف می‌کند.

بر اساس این گزارش، پس از شروع جنگ اوکراین در سال ۲۰۲۲، گروه ۷ و اتحادیه اروپا به‌رهبری آمریکا رژیم تحریم بی‌سابقه‌ای را علیه بخش انرژی روسیه اعمال کردند.

روسیه در واکنش به این محدویت‌ها، بیشتر صادرات انرژی خود را به‌سمت کشورهای آسیایی به‌ویژه هند و چین روانه کرده است، جایی که نفت این کشور بسیار بالاتر از سقف قیمتی که غرب تعیین کرده، فروخته شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات