شما اینجا هستید
آخرین اخبار » رشد ۲۸ درصدی صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز، محمد رضوانی فر روز سه شنبه با اشاره به رشد امیدوار کننده صادرات محصولات کشاورزی در سال جاری، اظهار داشت: بررسی‌ها نشان می‌دهد در فروردین و اردیبهشت ۱۴۰۳، در مجموع یک میلیون و ۵۶۲ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش ۶۸۴ میلیون دلار از کشور صادر شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۲۴ درصدی در وزن و ۲۸ درصدی در ارزش داشته است.

وی افزود: در دو ماهه نخست سال گذشته یک میلیون و ۲۶۰ هزار تن محصولات کشاورزی به ارزش ۵۳۶ میلیون دلار از کشور صادرات شده بود که رشد امسال بسیار امیدوارکننده است.

رئیس گمرک ادامه داد: عمده ترین اقلام صادره شده محصولات کشاورزی در سال جاری به ترتیب ارزش عبارتند از سیب ۹۶.۳ میلیون دلار، پسته با پوست ۷۴.۱ میلیون دلار، هندوانه ۷۳.۸ میلیون دلار، گوجه فرنگی زراعی ۵۰.۳ میلیون دلار و گوجه فرنگی گلخانه‌ای ۴۴.۷ میلیون دلار است.

رضوانی فر گفت: بررسی آمار صادرات در دو ماهه نخست سال جاری نشان می‌هد اقلام کشاورزی از نظر وزنی حدود ۶.۶۶ درصد و ۸.۵۳ درصد از ارزش کل صادرات کشور را به خود اختصاص داده‌ است.

در جدول زیر، ۲۰ قلم نخست محصولات کشاورزی صادرشده به لحاظ ارزشی در دو ماهه نخست سال ۱۴۰۳ در مقایسه با مدت مشابه سال ۱۴۰۲ آورده شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات