شما اینجا هستید
آخرین اخبار » هزار و ۵۰۰ کیلو زعفران فردا در بورس کالا عرضه می‌شود

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز، این سبد زعفران که مربوط به تولیدات استان خراسان رضوی در سال ۱۴۰۱ است با قیمت پایه ۹۴ میلیون تومان در ازای هر کیلوگرم و با حداقل خرید ۱۰ کیلوگرم با شرایط اعلامی مندرج در آگهی بورس کالا، فردا چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه توسط سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران عرضه می شود.

براساس اطلاعیه عرضه بازار فیزیکی بورس کالا ، عرضه سبد زعفران محصول تولید سال ۱۴۰۱ بر پایه استاندارد ملی ایران (شامل رشته ای بریده درجه یک ۶/۳۹ درصد، رشته ای بریده درجه دو ۲۲/۸۱ درصد، رشته ای بریده درجه سه ۲۶/۷۳ درصد، رشته ای درجه یک ۲۱/۳۲ درصد، رشته ای درجه دو ۱۹/۶۰ درصد، رشته ای درجه سه ۳/۱۰ درصد و زعفران دسته ای ۰/۰۵ درصد) است.

براساس اطلاعات اعلامی؛ محل تحویل این محصول، استان خراسان رضوی- شهرستان مشهد، بلوار سازمان آب، بعد از دفتر روزنامه خراسان، اتحادیه تعاونی روستایی شهرستان مشهد بوده و محصول در بسته های نایلونی مخصوص پلمپ شده ی حداکثر ۵ (پنج) کیلوگرمی بسته بندی شده است که حداقل خرید مجاز ۱۰ کیلوگرم در نظر گرفته شده است .

در آگهی این عرضه آمده است: خریدار قبل از خرید، مکلف به رویت کالا و کسب اطمینان از کیفیت آن هستند و درصورت عدم تحویل کالا حداکثر تا ۶ (شش) روز کاری پس از مهلت مجاز تحویل، خریدار مشمول پرداخت هزینه انبارداری معادل ۴۰ (چهل) ریال برای هر گرم کالای باقی مانده (روزانه) از موعد زمان تعیین شده خروج کالا خواهند بود وافت احتمالی کیفی ناشی از عدم خروج به موقع کالا نیز بر عهده خریدار خواهد بود.

آنالیز محصول عرضه شده نیز مطابق جدول شماره ۱ فیزیک و شیمیایی استاندارد ملی ( ۱-۲۵۹) است.

گفتنی است در عرصه نخست زعفران تعاونی های روستایی در سال جاری که در فروردین ماه برگزار شد بیش از چهار برابر کالای عرضه شده، در زمان برگزاری آن عرضه متقاضی خرید شرکت کرده بودند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات