شما اینجا هستید
آخرین اخبار » رشد ۷۴ درصدی صادرات آمریکا به ایران از ابتدای ۲۰۲۴

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز، دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: مبادلات تجاری ایران و آمریکا در دو ماه نخست سال جاری میلادی بیش از دو برابر شده و به ۲۰.۴ میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری دو کشور در دو ماهه ۲۰۲۴ با رشد ۱۱۲ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ماه‌های ژانویه و فوریه سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۹.۶ میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در دو ماه نخست ۲۰۲۴ صادرات آمریکا به ایران رشد ۷۴ درصدی داشته است. در دو ماهه نخست سال ۲۰۲۳ بالغ بر ۹.۵ میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به ۱۶.۶ میلیون دلار افزایش یافته است.

واردات آمریکا از ایران در دو ماهه امسال نیز نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۸ برابر شده و به ۳.۸ میلیون دلار رسیده است. در دو ماهه سال قبل تنها ۰.۱ میلیون دلار کالا از ایران وارد آمریکا شده بود.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در دو ماهه ۲۰۲۴ رتبه ۱۴۸ و در بین منابع تأمین کالاهای وارداتی این کشور رتبه ۱۵۵ را به خود اختصاص داده است.

براساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در دومین ماه سال جاری میلادی با رشد ۴۶ درصدی نسبت به فوریه سال قبل به ۹.۴ رسیده است. آمریکا در این ماه نیز ۰.۴ میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده که این رقم نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴ برابر شده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات