شما اینجا هستید
آخرین اخبار » صادرات گوجه فرنگی از مرز پرویزخان به عراق ممنوع شد

به گزارش ‘صدای صادرات‘، «قاسم مطلبی» گفت: پیرو اطلاع طرف عراقیروز دوشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه آخرین مهلت صادرات محصول گوجه فرنگی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق است.

وی اظهار کرد: طرف عراقی از روز سه‌شنبه محموله‌های گوجه فرنگی را از مرز رسمی پرویزخان پذیرش نمی کند از این رو تجار نسبت به آوردن این محصول به مرز خودداری کنند زیرا گمرک پرویزخان از فردا هیچگونه محموله گوجه فرنگی را ترخیص نخواهد کرد.

مدیرکل گمرک پرویزخان گفت: هرساله مقامات اقلیم کردستان عراق به تصمیم وزارت جهاد کشاورزی اقلیم در راستای حمایت از تولید داخلی خود در یک مقطع زمانی و در ایام خاصی ممنوعیت واردات گوجه فرنگی را اعلام می کنند.

مطلبی ادامه داد: هم اکنون روزانه بیش از یک هزار و ۵۰۰ کامیون کالا از این گذرگاه رسمی صادر می شود و این نشان از اهمیت و نقش این گذرگاه رسمی و بی المللی در تجارت و مبادلات اقتصادی است.

در سال ۱۴۰۱ جمهوری اسلامی ایران از طریق مرزهای زمینی خود، ۶ میلیارد و ۴۹۳ میلیون و ۹۹۵ هزارو ۲ دلار کالا به وزن ۱۶ میلیون و ۸۸۳ هزارو ۵۹۷ تن به کشور عراق صادرات داشته که سهم استان کرمانشاه از مجموع صادرات کشورمان به عراق را ۲ میلیارد و ۶۷۳ میلیون و هفت هزار و ۹۸۸ دلار کالا با وزن ۶ میلیون و ۷۷۲ هزار و ۵۷۷ تن بوده که در بین گمرکات استان کرمانشاه گمرک پرویزخان بیشترین سهم صادرات را به خود اختصاص داده است.

منبع: اگزیم نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات