شما اینجا هستید
آخرین اخبار » افزایش تولید هزار و ۲۵۰ لیتر در ثانیه آب تهران

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نیرو، محمدحسین خانجانی معاون بهره‌برداری شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران با اشاره به کمبود حجم ذخایر سدهای سامانه شرقی تهران (لار و لتیان) نسبت به سد امیرکبیر، گفت: بخشی از کسری آب سامانه‌های شرقی استان تهران، از طریق افزایش ظرفیت تصفیه‌خانه ششم آب تهران جبران خواهد شد.

معاون بهره‌برداری شرکت تأمین و تصفیه آب و فاضلاب تهران در ادامه تصریح کرد: این میزان آب از طریق خطوط انتقال داخلی و پیرامونی که بخشی از رینگ آبرسانی شهر تهران هستند به سامانه‌های شرقی و جنوب شرقی استان انتقال خواهد یافت.

وی با اشاره ارتقای فنی و تجهیزاتی این تصفیه‌خانه ادامه داد: با تجهیز یک واحد زلال‌ساز، پنج واحد فیلتراسیون، اصلاح سیستم تزریق مواد شیمیایی، نصب تجهیزات آنلاین پایش کیفیت و ایجاد سیستم برگشت پساب، امکان افزایش ظرفیت تولید و تصفیه آب در تصفیه‌خانه ششم آب تهران فراهم شده است.

وی با بیان اینکه تصفیه‌خانه ششم آب تهران در حال حاضر با ظرفیت ۲ هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه در مدار بهره‌برداری قرار دارد گفت: با اقدامات انجام شده ظرفیت این تصفیه‌خانه به سه هزار و ۷۵۰ لیتر در ثانیه ارتقا پیدا می‌کند.

تصفیه‌خانه ششم آب تهران با ظرفیت تصفیه اسمی هفت هزار و ۵۰۰ لیتر آب در ثانیه در شمال غرب تهران واقع شده و مرحله نخست آن در آبان ماه سال ۱۴۰۰ بهره‌برداری رسید.

این تصفیه‌خانه برای بهره‌گیری مؤثر از ظرفیت منابع آبی غرب تهران به ویژه سد امیرکبیر طراحی شده است.‌

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات