دسته: گفتگو
ماجرای کوروش کمپانی؛ مردم کجا و چطور شکایت کنند؟

یک حقوق‌دان می‌گوید: «واقعیت این است که همه کسانی که تبلیغات کرده‌اند، در این ماجرا مسئولیت حقوقی دارند. مسئولیت حقوقی یعنی می‌شود به‌طرفیت آنها هم دادخواست داد و یک راه آن است که می‌توان سلبریتی‌ها یا صداوسیما را به‌علت وارد کردن ضرر و زیان و بابت مسئولیت مدنی، تعقیب حقوقی کرد.»

برخی برای صدور مجوز کسب و کار دوست دارند مردم التماس کنند

سید امیرسیاح، رئیس مرکز ملی بهبود محیط کسب‌وکار با اشاره به مأموریت این مرکز و وضعیت پیشرفت آن می‌گوید: ماموریت ما این است که زمینه تولد آسان و رشد سریع واحدهای تولیدی را آماده کنیم و به جز مجوزهای دستگاهای، در حوزه های مجوز مشاغل خانگی و صنفی، کار تسهیل مجوزها انجام شده است.

یکپارچه‌سازی سامانه‌های جامع تجارت و مودیان

بنا به مصوبه ۲۸ آبان ۱۴۰۲ دو سامانه جامعه تجارت و مودیان به هم متصل شدند به گونه ای اگر فردی در سامانه‌ی جامع تجارت صورتحساب الکترونیک خودش را ثبت کرد، دیگر نیاز نیست در سامانه مودیان دوباره این صورتحساب الکترونیک را ثبت بکند.

معدن در محاق

رئیس سابق هیات عامل ایمیدرو با بیان اینکه ایران در حوزه معدن خیلی عقب است و در حوزه نفت و گاز هم ما هنوز ظرفیت‌های بالقوه زیاد داریم که این خود می‌تواند اقتصادی نوظهور را ایجاد کند، گفت: کشوری که جزو ۵ کشور اول دنیا در ذخایر نامبرده است، اکنون در صحنه بین‌المللی از لحاظ تولید ناخالص داخلی جزو ۲۰ کشور اول دنیا هم نیست و ضرورت دارد تا به شکل ویژه نسبت به معدن و صنایع معدنی توجه لازم صورت گیرد.

امکان صادرات بنزین با افزایش سهم CNG

رئیس هیات مدیره انجمن CNG گفت:توان اینکه مصرف سی ان جی را از ۲۰ میلیون متر مکعب به ۵۰ میلیون متر مکعب برسانیم وجود دارد یعنی معادل۳۰میلیون لیتر بنزین که امکان صادرات بنزین را فراهم می کند.

بانک‌ها با بنگاه‌داری تبدیل به دلال بزرگ املاک شده‌اند

کارشناس اقتصادی گفت: بانک‌ها برای پرداخت سودهای آنچنانی، به سرمایه‌گذاری در سایر بخش‌ها و بنگاه‌داری روی آورده و وارد بازارهایی مانند خودرو، سکه و به ویژه ملک و مسکن شده‌اند، این اقدامات بانک‌ها دلالی پرقدرت و بزرگی در این بازارهای غیرمولد، ایجاد کرده است.

صنعت دارو، صنعت انقلاب است

معاون صنایع عمومی وزارت صمت با بیان اینکه صنعت دارو، صنعت انقلاب است، اعلام کرد که قبل از انقلاب در حوزه مواد اولیه دارو هیچ تولیدی نداشتیم اما امروز به جایگاهی رسیده‌ایم که ۷۲ درصد از مجموع نیاز دارو، در داخل تامین می‌شود.

افزایش ۶۸ درصدی قیمت خودرو کشور را بهم ریخت

سیاهکلی به خبرآنلاین گفت: از مجلس خواستم رئیس کل بانک مرکزی را به مجلس دعوت کنند تا ایشان بیاید و توضیح دهد علیرغم اینکه ما ذخایر ارزی داریم چرا دلار گران می شود.

فعالیت ۲۵۰ نرم‌افزار و سامانه الکترونیکی در حوزه سلامت

بیش از ۲۵۰ مدل اپلیکیشن و سامانه و نرم‌افزار در حوزه سلامت داریم که این‌ها می‌تواند در ۱۶ سیستم‌عامل خلاصه و یکپارچه شود اما برخی چالش‌ها مانع استقرار کامل پرونده الکترونیک سلامت و یکپارچه‌سازی این سامانه‌ها شده است.

آیا فراز و فرود عجیب ۳ سال اخیر بازار سرمایه توسط روسای سازمان بورس قابل کنترل بود؟

قانون کاملاً جایگاه شورای عالی بورس و هیات مدیره و رئیس سازمان بورس را مشخص کرده؛ در کشور ما اما به خصوص در چند سال اخیر، گاهی انتظاراتی از رئیس سازمان بورس می رود که در حیطه اختیارات و وظایف روسای سه قوه است.

| پایگاه خبری صدای صادرات