دسته: یادداشت
تسهیل تامین مالی ۵۰ هزار میلیارد تومانی شرکت‌ها در بازار سرمایه

با توجه به برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت درخصوص تنوع بخشی به روش‌های تأمین مالی بنگاه‌ها و فاصله گرفتن از نظام تأمین مالی بانک محور، همکاری موثری با تشکل‌ها، سازمان بورس و اوراق بهادار، بورس‌ها و نهادهای مالی مرتبط با فرآیند انتشار اوراق بدهی انجام شده است تا شرکت‌های بورسی و غیربورسی افزون بر آشنایی با فرآیند انتشار اوراق بدهی با مزایا و کارکرد انواع اوراق مختلف آشنا شوند.

سازمان تأمین‌ اجتماعی در (مارپیچ ارّه*)

در این یادداشت می‌خوانید: سازمان تأمین‌ اجتماعی یک نهاد غیردولتی و غیرحاکمیتی است که بخش قابل توجهی از وظایف، تکالیف و ماموریت‌های حاکمیت در قبال بخش عظیمی از جامعه مولد و زحمتکش کشور را با تکیه بر مشارکت مالی شرکای اجتماعی (بیمه‌شده، مستمری‌بگیر و کارفرما) و بدون اتکا به بودجه‌ها، اعتبارات و منابع دولتی به […]

همکاری برای پاسخگویی به چالش‌های زمانه و ایجاد اجماع در جهت ترویج توسعه جهانی

سفیر چین در یادداشتی نوشت: حکومت و مدیریت جهانی به طور جدی ناکافی است؛ بحران‌های غذا و انرژی با یکدیگر در حال ترکیب شدن هستند و همه اینها چالش‌های بزرگی را برای توسعه انسانی ایجاد می‌کنند.

پیشرفت كشور بر اساس الگویی درون زا تقویت میشود

شکل گیری اقتصاد بر اساس مؤلفه های مقاومتی شرایطی را ایجاد می کند که پیشرفت کشور بر اساس الگویی درون زا تقویت میشود .

آینده پژوهی و داشتن برنامه هدفمند در راستای تحقق انتخاب مطلوب

آینده نگاری در پی آن است که انسان را برای این رویدادهای غیر منتظره آماده کند. این دانش می‌کوشد تا با فراهم آوردن امکاناتی برای افزایش آگاهی از آینده، کنترل بر آن را افزایش دهد. به بیان روشن تر، آینده نگاری برای مطالعه آینده و تحقق اهداف کلیدی خود، در پی آن است که انتظارات ما را از آینده شناسایی کرده و کمک کند که تمامی توان ظرفیت عوامل شکل دهنده، در راستای تحقق مطلوب‌ترین انتخاب آینده، جهت دهی شوند.

تاثیر قابلیت آینده پژوهی بر عملکرد نوآوری منابع انسانی در سازمان های دانش بنیان

شرکت ها برای رسیدن و حفظ یک موقعیت برتر در محیط رقابتی باید قابلیت خود را در پیش بینی بازار تقویت کنند؛ توانایی احساس کردن و پیش بینی کردن رویدادها و روندهای بازار پیش از سایر رقبا. به گفته دیگر، در شرکت هایی که قابلیت آینده پژوهی بازار در آن ها قوی تر است، “فرآیند جمع کردن، تفسیر کردن، و استفاده کردن از اطلاعات بازار به صورت منظم تر، هوشمندانه تر، و قابل انتظارتری در مقایسه با سایر شرکت ها صورت می گیرد”.

سرنوشت را از نو باید نوشت

مردم ایران در روز انتخابات بی‌شک نامزدی را بر خواهند گزید که با دستاوردهای درخشان خود در پرونده‌های بی‌شمار مبارزه با دانه‌درشت‌ها و مفسدان اقتصادی توانسته است نوری روشن به تاریک خانه فساد سیستمی و اقتصادی و اداری تابانده و فساد ستیزی و ویژه خواری و زد و بندهای پشت پرده را افشا کند.

بررسی چالش ها و راهبردهای سرمایه گذاری در بخش مسکن

یکی از راهکارهای سرمایه­ گذاری در بخش مسکن سرمایه­ گذاری خارجی است که در سالهاي اخير، کشور ایران در کنار سایر کشورهاي جهان و با توجه به امتيازات ویژه سرمایه گذاري خارجی تلاش­های هاي زیادي براي جذب سرمایه­ گذاري خارجی به عمل آورده است.

ارتباط نرخ ارز و نرخ بهره در اقتصاد ايران

به گزارش ‘صدای صادرات‘ ،ازنظر اقتصاد کلان و منظر اقتصادی نرخ بهره عبارت است از نرخی که بابت جلوگیری از کاهش ارزش پول پرداخت شده در حال حاضر و دریافت آن در آینده ، که به دلیل ارزش زمانی پول و نرخ تورم از وام گیرنده دریافت می شود یا به عبارت دیگر بهای است […]

جهش تولید ثمره تحقق رویکردهای گفتمان اقتصاد مقاومتی

پرداختن به موضوع جهش تولید در سالی مزین به نام آن در مقطع زمانی درگیری جهان با ویروس کرونا، توجه سیاستگذاران و فعالان عرصه تجارت بین الملل را به خود معطوف کرده است.

| پایگاه خبری صدای صادرات