دسته: مسکن
خط اعتبار ۲۰۰۰ میلیارد تومانی برای ساخت مسکن کارگران

با اعلام معاونت تعاون وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی، خط اعتباری ۲۰۰۰ میلیارد تومانی با هدف حمایت از ساخت مسکن کارگری در قالب تعاونی‌های مسکن در کشور اختصاص می‌یابد.

تعرفه خدمات مهندسی باید عادلانه و به‌روز باشد

شاور وزیر راه و شهرسازی گفت: تعرفه خدمات مهندسی متناسب با کیفیت خدمات مهندسی باید به‌روزرسانی شود و عادلانه باشد. این کار سبب افزایش ارتقای کیفیت ساخت و سازها خواهد شد.

۱۳۰ هزار واحد مسکن مهر تکمیل و تحویل شد

وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم تا نیمه اردیبهشت ۱۴۰۳ اقدام به تکمیل و تحویل ۱۳۰ هزار و ۲۱۰ واحد مسکن مهر کرده است.

یک اتفاق جدید در بازار مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن تصویب لایحه ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره را راهکاری برای انجام معاملات شفاف در بازار مسکن برشمرد و گفت: این طرح مراحل پایانی تصویب خود طی می‌کند که امیدواریم با تصویب این لایحه و ابلاغ و اجرای آن بتوان بخشی از موانع موجود بر سر راه بازار مسکن را برداشت.

تصویب طرح ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره، راهکاری برای معاملات شفاف در بازار مسکن

مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی، تصویب لایحه ساماندهی بازار زمین، مسکن و اجاره را راهکاری برای انجام معاملات شفاف در بازار مسکن برشمرد و گفت: این طرح مراحل پایانی تصویب خود را طی می‌کند که امیدواریم با تصویب، ابلاغ و اجرای آن بتوان بخشی از موانع موجود بر سر راه بازار مسکن را برداشت.

۲۶۰ هزار خانه در دولت سیزدهم نوسازی شد

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سهم بافت فرسوده شهری در ساخت و ساز شهری به افزون بر ۲۱ درصد رسیده است گفت: در دولت سیزدهم بیش از ۲۶۰ هزار واحد مسکونی در کشور نوسازی شد.

دولت با حمایت از ساخت مردمی مسکن به دنبال تحقق شعار سال

کارشناس حوزه مسکن در خصوص عملیاتی شدن شعار سال در حوزه ساخت مسکن تغییر راهبرد وزارت مسکن به مردمی‌سازی و عرضه زمین به مردم را راهکار تحقق شعار سال و وعده دولت سیزدهم دانست.

قرارداد وام ۷۵۸ هزار واحد نهضت ملی مسکن با بانک‌ها منعقد شد

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از اگزیم نیوز از وزارت راه و شهرسازی، احمد خادمیان میزان مشارکت بانک‌های عامل در پرداخت تسهیلات طرح نهضت ملی مسکن را اعلام کرد و گفت: از ابتدای اجرای طرح نهضت ملی مسکن تا پایان سال ۱۴۰۲ بیش از یک میلیون و ۷۱۳ هزار واحد برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی شدند […]

۶ دهک جامعه توانایی خرید خانه ندارند

معاون توسعه مسکن شرکت عمران شهرهای جدید گفت: با فرض استقرار حدود ۸.۵ میلیون نفر در هر دهک، تقریبا ۶ دهک جامعه توانایی خرید مسکن را ندارند و حتی بعضی از ساکنان آپارتمان­ها توانایی پرداخت شارژ ساختمان و هزینه ­های آن را ندارند.

دغدغه‌های سامانه خودنویس به‌ جای ایران املاک

نایب‌رییس اول اتحادیه مشاوران املاک تهران گفت: هرچند مطابق آمارها رشد خرید و فروش مسکن‌ در دی‌ماه نسبت به آذرماه به ثبت رسید، اما همچنان تا خروج بازار مسکن پایتخت از رکود فاصله وجود دارد.

| پایگاه خبری صدای صادرات