دسته: مسکن
دولت چهار هزار و ۱۳۰ مسکن مهر را تکمیل کرد

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت تاکنون چهار هزار و ۱۳۰ واحد مسکن مهر که متعلق به دولت های قبل بوده را تکمیل و به مردم واگذار کرده است.

ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری مسکن

وزیر راه و شهرسازی از ساماندهی پلتفرم‌های مجازی برای قیمت‌گذاری در بخش مسکن خبر داد و گفت: ابتدا باید هویت مالک تایید شود تا در ادامه بتواند ملک خود را در این پلتفرم‌ها عرضه کند چراکه تا پیش از این، ملک‌ها با نگاه سوداگرانه و قیمت‌سازی ساختگی در فضای مجازی عرضه می‌شدند.

کاهش قیمت مسکن؛ با عرضه واحدهای مسکونی خالی در بازار

براساس لایحه بودجه ۱۴۰۳ بنا است تا مالیات بر واحدهای خالی و واحدهای مسکونی لوکس با جدیت اخذ شود.

در‌خواست‌های بدون پاسخ و بی‌نتیجه در شهر پردیس

با وجود پیشرفت های زیادی که در بسیاری از فازهای شهر پردیس مشاهده می شود متأسفانه هنوز در برخی فازها مشکلات عدیده ای وجود دارد که علیرغم اعتراضات و درخواست های ساکنین، همچنان بدون پاسخ و بی نتیجه مانده است.

کاهش یک میلیارد تومانی قیمت خانه در تهران

رئیس اتحادیه مشاوران املاک ضمن اشاره به اینکه در فاز اول رکود بازار مسکن به سر می‌بریم و قیمت مسکن کاهش یافته اما اگر کسادی معاملات ادامه یابد در آینده با ریزش تعداد مشاوران املاک مواجه خواهیم شد، در مورد تملک واحدهای مسکونی از سوی بانک ها توضیح داد: این کار تبعات منفی برای اقتصاد دارد؛ تنها در یک فقره ۳۰۰۰ خانه متعلق به یکی از بانک‌ها است.

اتصالی که به شناسایی خانه‌های خالی کمک کرد

با گذشت حدود سه سال از قانون مالیات بر خانه‌های خالی در ماه‌های اخیر فرآیند اجرای این قانون شکل جدی‌تری به خود گرفته که اتصال خدمات آموزش و پرورش به شناسایی واحدهای خالی سرعت داده است. به گفته مسئولان وزارت راه و شهرسازی تا کنون ۱۸۳ هزار واحد خالی از سکنه به بازار مسکن عرضه شده است.

وام اجاره زیاد می‌شود

معاون وزیر راه و شهرسازی اخیرا از مکاتبه وزارت راه و شهرسازی با بانک مرکزی برای افزایش سهمیه و میزان تسهیلات ودیعه مسکن خبر داده است.

۳۷ هزار معامله در سامانه املاک و مستغلات ثبت شد

معاون مسکن و ساختمان از ثبت ۳۷ هزار و ۵۷۳ معامله در سامانه املاک و مستغلات خبر داد و گفت: پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای افزایش سقف تسهیلات ودیعه مسکن به ۸۰ همت به بانک مرکزی ارایه شده است.

توسعه افقی شهرها راه حلی برای مشکل مسکن

در حالی برخی همچنان بر لزوم توسعه عمودی شهرها پافشاری ‌می‌کنند که عده‌ای از پژوهشگران و صاحب‌نظران حوزه مسکن معتقدند تنها راه بهینه و متناسب با شرایط اقتصادی و جغرافیایی کشورمان توسعه افقی و گسترش محدوده شهرهاست.

چه خانوارهایی مشمول افزایش وام مسکن هستند؟

در راستای اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وام خرید و جعاله مسکن به ازای هر فرزند زیر ۲۰ سال، ۲۵ درصد و مدت بازپرداخت آن ۲ سال افزایش یافت و خانوارهای مشمول بر حسب تعداد فرزند و شهر محل سکونت می توانند از مبالغ مختلف این وام استفاده کنند.

| پایگاه خبری صدای صادرات