شما اینجا هستید
آخرین اخبار » سیاست جدید اروپا درباره تحریم‌های روسیه

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از خبرآنلاین، نشریه پولیتیکو به نقل از چندین دیپلمات کشورهای عضو اتحادیه اروپا اعلام کرد که مذاکرات درخصوص اعمال محدودیت‌های بیشتر علیه روسیه هر دفعه “پیچیده‌تر” می‌شود و این درحالیست که این تحریم‌ها و مجازات‌ها به اتحادیه اروپا “بیشتر” از روسیه ضربه می‌زند.

دیوید اوسالیوان، فرستاده ویژه جدید اتحادیه اروپا برای اجرای تحریم‌ها، گفت: اتحادیه اروپا در اجرای ده بسته تحریمی “گسترده و بی‌سابقه” علیه روسیه به‌طور باورنکردنی “موثر” واقع شده است.

وی تصویب سریع تحریم‌ها علیه روسیه را “دستاوردی بزرگ” خواند و خاطرنشان کرد که در حال حاضر تمرکز اتحادیه اروپا باید “جلوگیری از روسیه درخصوص دور زدن تحریم‌ها” باشد.

این نشریه در پایان اذعان کرد، هم‌زمان با افزایش ارزش صادرات روسیه به اتحادیه اروپا در سال ۲۰۲۲، تحریم‌های غربی علیه روسیه “تاثیر کمتری” نسبت به توقع این اتحادیه داشته است.

همچنان با گذشت یک سال از جنگ روسیه-اوکراین، کشورهای غربی و اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه روسیه به دلیل حمله‌اش به اوکراین اعمال می‌کنند و البته روسیه هم به نوبه خود تحریم‌های تلافی‌جویانه‌ای را علیه این کشورها وضع می‌کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات