شما اینجا هستید
آخرین اخبار » امارات نیز به جمع سرمایه‌گذاران در منطقه ویژه اقتصادی سرخس پیوست

به گزارش صدای صادرات، محمدرضا برهمند افزود: پیش از این شرکتهایی از روسیه، چین، قزاقستان و ترکیه سرمایه گذاری در طرح های حمل ونقل و فرآوری گوگرد در منطقه ویژه اقتصادی سرخس را آغاز کرده اند.

وی بیان کرد: در این راستا شرکت اماراتی فعال در حوزه حمل ونقل و ترانشیپمنت کالا از منطقه “جبل علی” امارات اقدام به سرمایه گذاری ۱۲ میلیون دلار در منطقه ویژه اقتصادی سرخس نموده است.

برهمند گفت: این شرکت امارتی در قالب ایجاد یک شرکت مشترک با منطقه ویژه اقتصادی سرخس، سهامدار ۶۰ درصد این مجموعه مشترک بوده و بنا است در زمینه تجهیز و راه اندازی تاسیسات بارگیری و تخلیه در حوزه ترانشیپمنت کالا از ناوگان ریلی به جاده ای و بالعکس فعالیت نماید.

رییس هیات مدیره منطقه ویژه اقتصادی سرخس بیان داشت: در حال حاضر بخشی از تجهیزات و جرثقیل های ویژه عملیات ترانشیپمنت ریلی، از بندر جبل علی امارات به بندر عباس رسیده و در حال بارگیری به سمت سرخس است.

پیش از این یک هلدینگ چینی فعال در حوزه حمل ونقل با سرمایه گذاری ۴۰۰ میلیون یوان با طرف ایرانی شرکتی با نام “پارک لجستیک بین المللی سرخس” را در منطقه ویژه تاسیس نمود.

در ادامه روسها در سه حوزه ترانزیت گوگرد، حمل و نقل ریلی و حمل ونقل هوایی وارد این عرصه شدند، همچنین قزاقستان گام هایی برای ترانزیت یک میلیون تن زغال سنگ به مقصد بندرعباس از مسیر ریلی سرخس را برداشته است.

در کنار شرکتهای دولتی و خصوصی ایرانی، یک شرکت ترکیه ای نیز در حال احداث کارخانه فناوری گوگرد در منطقه ویژه اقتصادی سرخس است، برنامه ریزی شده با تکمیل طرح های شیمیایی و گوگردی یادشده منطقه ویژه سرخس بواسطه زیرساختهای حمل و نقلی مناسب به هاب گوگرد آسیا تبدیل شود.

منطقه ویژه اقتصادی سرخس با حمایت آستان قدس رضوی در نزدیکی نقطه صفر مرزی ایران و ترکمنستان و ۱۸۵ کیلومتری شمال شرق مشهد فعالیت دارد.

منبع: اگزیم نیوز

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات