شما اینجا هستید
آخرین اخبار » ریزش دوباره قیمت ارز در بازار غیررسمی؛ جدیدترین قیمت دلار

به گزارش ‘صدای صادرات‘ از همشهری آنلاین، بازار ارز در روزها و هفته‌های اخیر رکوردهای جدید قیمتی را ثبت و افزایش یکباره قیمت‌ها را تجربه کرد. در حالی که در روزهای پایانی هفته قبل، تلاش سفته‌بازان و دلالان برای ایجاد فضای هیجانی در بازار ارز به بزرگ‌تر شدن حباب نرخ ارز به ویژه دلار منجر شده بود، با آغاز روز یکشنبه هفته جاری، ترمز این روند کشیده شد و بهای دلار غیررسمی از کانال ۶۰ هزار تومانی در فضای مجازی به ارقام بسیار پایین‌تر سقوط کرد.

روند کاهش قیمت ارز امروز هم تداوم داشته به طوری که در بازار غیررسمی ارز و در محدوده سبزه میدان و خیابان فردوسی تهران، نرخ دلار نسبت به روز قبل حدود یک هزار و ۵۰۰ تومان کاهش یافت. این در حالی است که نگاهی به کانال‌های فردایی ارز در فضای مجازی نیز خبر از افت نرخ دلار به کف کانال ۵۶ هزار تومان دارد.

بررسی‌های میدانی نشان می‌دهد در بازار غیررسمی ارز، معامله‌گران و دلالان یا تمایلی به خرید ارز ندارند و یا در تعیین نرخ معامله دچار سردرگمی شده‌اند و بین نرخ ۵۵ تا ۵۷ هزار تومان، قیمت‌های متفاوتی به متقاضیان خرید اعلام می‌کنند.

نوسانات و افزایش هفته های اخیر نرخ دلار، تناسبی با نوسانات حقیقی اقتصاد و تراز ارزی کشور نداشت از همین رو بسیاری از کارشناسان و متخصصان بر این باور بودند که نرخ‌های اعلامی در فضای مجازی مبتنی بر واقعیت های اقتصاد نبوده است و به زودی دچار کاهش می‌شود.

روند نزولی بازار ارز از ۲ روز گذشته شروع شد و امروز با ادامه این روند، نرخ هر دلار به ۵۶ هزار تومان کاهش یافت.

افت ۱.۵ میلیون تومانی قیمت سکه

همچنین بازار سکه و طلا نیز روند کاهشی را تجربه کرد به طوری که قیمت هر قطعه سکه امروز با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش به ۳۱ میلیون تومان رسید و در آستانه سقوط به کانال ۳۰ میلیون تومانی قرار گرفت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

| پایگاه خبری صدای صادرات