دسته: اقتصاد پسا کرونا
کنفرانس بین المللی تجارت، سرمایه گذاری و همکاری‌های اقتصادی ایران و چین برگزار شد

«کنفرانس بین المللی تجارت، سرمایه گذاری و همکاری‌های اقتصادی ایران و چین » با هدف بررسی چالش ها و ارائه آخرین راهکارها با حضور بیش از ۱۰۰ فعال اقتصادی و مسئولان مرتبط بخشهای دولتی و تشکلهای بخش خصوصی در تاریخ ۲۶ آذر ۱۳۹۹ توسط موسسه بین المللی پژوهش های صنعتی ایران برگزار شد .

سازوکار حمایت جبرانی معیشت خانوار اعلام شد

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص چگونگی حمایت جبرانی معیشت خانوارها در محدودیت‌های شدید کرونایی اطلاعیه‌ای صادر کرد.

کرونا اقتصاد جهانی را به لبه پرتگاه بُرد

جامعه تجارت جهانی بر لزوم اصلاحات فوری برای کشورهای گروه ۲۰ جهت کاهش تاثیر همه گیری ویروس کرونا بر اقتصاد جهانی هشدار داد.

از کرونا و دیگر شیاطین

کتاب" از کرونا و دیگر شیاطین "خاطرات روزهای کرونایی محمدعلی ابطحی می باشد.

بحران کرونا و رونق اقتصاد دیجیتالی

همان‌طور که می‌دانیم همه‌گیری ویروس کرونا با تغییرات زیادی در زندگی همراه شده و نشان می‌دهد که بشریت با یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها در تاریخ اخیر روبرو است.

به علت بحران کرونا اقتصاد ایتالیا ۱۷.۷ درصدکوچک شد

موسسه ملی آمار ایتالیا اعلام کرد که تولید ناخالص داخلی این کشور ۱۷.۷ درصد در سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ نسبت به مدت مشابه در سال گذشته کاهش یافته که بدترین آمار ثبت شده از سال ۱۹۹۵ بوده است.

کرونا ویروس و چالش قرن ۲۱ در ساخت داروهای اثربخش

ترس از ابتلا به کرونا ویروس پس از 7 ماه از شیوع این بیماری، اگرچه برای مردم با شدت و ضعف همراه بوده است، اما اخبار مربوط به داروهایی که برای درمان این بیماری مطرح می‌شود، هنوز جزو خبرهای داغ و پرطرفدار محسوب می‌شود، داروهایی که هرکدام با جنجال‌هایی همراه بود؛ از هیدوکسی کلرکین پرچالش تا رمدسیویر امیدبخش!

پخش تصاویری از بیمارستان های شلوغ، کمبود لباس محافظتی، ماسک و تابوت هایی بلاتکلیف در روزهای ابتدایی شروع کرونا کم از فیلم های ژانر وحشت نداشت، اما آیا کرونا بوته آزمایش مناسبی برای محک زیرساحت ها و ظرفیت های نظام های سلامت به شمار می رود و در این میان جایگاه ایران کجاست؟

| پایگاه خبری صدای صادرات