دسته: صادرات
کاهش ۶۰ درصدی درآمد کشور از محل صادرات گاز

براساس آمارهای رسمی گمرک در ۱۲ ماهه سال گذشته، بالغ بر ۲ میلیارد و ۶۵۱ میلیون دلار گاز طبیعی صادر شد.

۸۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی از قصرشیرین به عراق صادر شد

مدیر جهادکشاورزی شهرستان مرزی قصرشیرین از صادرات ۸۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی (میوه و تره‌بار) از مرزهای خسروی و پرویزخان به عراق در سال گذشته خبر داد.

پیام نوروزی بنیانگذار اولین بازار صادراتی ایران

امیرحسین مینایی؛ بنیانگذار هایتاجر در پیامی، فرارسیدن نوروز سال ۱۴۰۰ را به تمامی صادرکنندگان و تولیدکنندگان کشور شادباش گفت و از همراهی ارزشمند آنان در حوزه تجارت بین الملل در سال ۹۹ تشکر کرد.

کنفرانس تجارت و همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه

کنفرانس تجارت و همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و سوریه توسط موسسه بین المللی پژوهش‌های صنعتی ایران دوشنبه ۱۱ اسفند ماه ۱۳۹۹ از ساعت ۱۴ الی ۱۷ در محل هتل اسپیناس تهران برگزار شد و سخنرانان مدعو به ارائه توضیحاتی در زمینه چگونگی گسترش روابط تجاری بین دو کشور پرداختند.

بازگشت ۴۰ میلیارد یورو ارز صادراتی به کشور

رییس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: تاکنون ۴۰ میلیارد یورو از تعهدات ارزی صادرکنندگان مربوط به ۲۲ فروردین سال ۱۳۹۷ تا ۳۰ آذر سال جاری به کشور بازگشته است.

ظرفیت ۲ میلیارد دلاری بازار صادرات سیم و کابل

رئیس انجمن سیم و کابل سندیکای صنعت برق، ظرفیت‌ بازارهای صادراتی ایران در حوزه سیم و کابل را دو میلیارد دلار در سال عنوان و پیش‌بینی کرد که عراق به تنهایی تا ۲۰ سال آینده برای بازسازی زیرساخت‌ها به ۳۰ تا ۴۰ میلیارد دلار کابل نیاز داشته باشد.

افزایش صادرات خرما و کاهش مصرف داخلی

دبیر انجمن ملی خرمای ایران از افزایش صادرات خرما به رغم‌ شیوع ویروس کرونا خبر داد و گفت: برخلاف افزایش تقاضا در بازار خارجی، این محصول با کاهش میزان مصرف داخلی روبه‌رو شده است.

مهم‌ترین مقاصد صادرات و واردات ایران در ۹ ماهه ۹۹

بررسی آمارهای صادراتی ایران نشان می‌دهد که کشورهای چین، عراق، امارات، ترکیه و افغانستان ۵ مقصد عمده صادراتی ایران در ۹ ماهه امسال بوده‌اند.

واردات کالا از محل صادرات کالا آزاد شد

وزیر صمت گفت: براساس مصوبه جدید دولت، صادرکنندگان می‌توانند برای رفع تعهدات خود با یک واردکننده یا یک تامین کننده کالا تهاتر و برای واردات کالا اقدام کنند.

شرایط برای افزایش صادرات کشور فراهم است

وزیر صمت گفت: شرایط برای افزایش صادرات کشور در ۶ ماهه دوم سال جاری فراهم است و با تدبیر می‌توانیم در خصوص تامین کالاهای اساسی، مایحتاج ضروری مردم و همچنین مواد اولیه تولید گام‌های خوبی برداریم.

| پایگاه خبری صدای صادرات